Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rusza kolejna aukcja na rzecz chorej Amelki. Zwycięzca zwiedzi kopalnię w Bogdance

Są miejsca, gdzie wstęp mają tylko nieliczni a osoby z zewnątrz niewielkie szanse, aby się tam dostać. Jednym z nich jest kopalnia w Bogdance. Jednak jest okazja, aby wybrać się na wycieczkę kilometr pod ziemię.

Do akcji pomocy dla chorej na nowotwór Amelki Dobek z Lublina, przyłączyła się także spółka Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. Specjalnie w tym celu do środy 5 października, trwać będzie niezwykła aukcja, której zwycięzca, wraz z osobą towarzyszącą, wybierze się na wycieczkę kilometr pod ziemię. Bogdanka przekazała do zlicytowania zaproszenie dla dwóch osób do zwiedzania podziemia jedynej na Lubelszczyźnie kopalni węgla kamiennego.

– Sam zjazd górniczą windą gwarantuje niezapomniane wrażenia. A to przecież nie wszystko. Zwycięzcy otrzymają szansę podejrzenia górników w trakcie ich pracy oraz doświadczenia warunków przebywania pod ziemią. Poznają także najważniejsze zasady i zwyczaje związane z górnictwem, a przede wszystkim zobaczą na własne oczy imponującą konstrukcję podziemnego „miasta”, w którym ciężka praca wre 24 godziny na dobę, pełnego wyspecjalizowanych urządzeń i maszyn, rozległego na dziesiątki kilometrów i to wszystko 1000 metrów pod ziemią – wyjaśnia Agata Koszarna z LW „Bogdanka” S.A..

O bezpieczeństwo gości w kopalni zadbają doświadczeni i wyszkoleni pracownicy nadzoru górniczego. Cała wylicytowana kwota trafi do rodziców Amelki Dobek – 3-letniej Lublinianki, zmagającej się z nowotworem w lewym oku. LW „Bogdanka” S.A. jest kolejną firmą, która włączyła się w dedykowaną Amelce akcję zbierania pieniędzy na leczenie siatkówczaka w klinice w USA.

Licytacja zakończy się w środę, 5 października, o 18:00. Cena wywoławcza zwiedzania kopalni dla 2 osób to 200 zł. Aby wziąć udział w akcji, należy odwiedzić stronę www.facebook.com/bazarekamelkimarzycielki/. Na innej aukcji „Bazarku Amelki Marzycielki” można także wylicytować cenną lampę górniczą, przekazaną przez kopalnię w Bogdance.

(fot. materiały prasowe)
2016-09-28 23:44:53

2 komentarze

  1. Jasiowi z Lublina się udało, Tobie też się uda Amelko. Cały Lublin Wam kibicuje. A Bogdanka jest wspaniała.