Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Roztrzaskał volkswagena na słupie. 73-latek był pijany (zdjęcia)

73-latek kierujący volkswagenem, stracił panowanie nad autem, a następnie przodem pojazdu uderzył w słup energetyczny. Jak się okazało mężczyzna w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 17.00 w miejscowości Huta Borowska w powiecie opolskim. Służby ratunkowe otrzymały informację, z której wynikało, że pojazd osobowy uderzył w słup energetyczny. Świadek nie widział całego zdarzenia, wyszedł z domu, gdy usłyszał głośny huk. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

– Jak się okazało 73-letni mieszkaniec gminy Borzechów, jechał samochodem mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, nie dostosował prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze, następnie stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w słup energetyczny. Mężczyzna został zabrany do szpitala, na szczęście jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Jechał sam, niebawem usłyszy zarzuty – informuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

73-latkowi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

– Z uwagi na uszkodzenia słupa i wiszącą bardzo nisko linię energetyczną policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego, które następnie zabezpieczyło powstałe uszkodzenia – dodaje aspirant Katarzyna Bigos.

Roztrzaskał volkswagena na słupie. 73-latek był pijany (zdjęcia)

fot. Policja Opole Lubelskie

 

Roztrzaskał volkswagena na słupie. 73-latek był pijany (zdjęcia)

fot. Policja Opole Lubelskie

13 komentarzy

 1. No to się dziadek dojechał..!

 2. To niesprawiedliwe, że utracił auto. A co jeżeli nie jego, pożyczone, ukradzione albo w leasingu?

  • Jaśniej oświecony

   Dziadek już nie długo dostanie trzynastkę, zapłaci…

   • Zapłaci, albo nie zapłaci.
    Ale już wyobrażam sobie te krzyki, za kilka miesięcy, gdy takim pijakom będą konfiskowane pojazdy. Wtedy znajdą się obrońcy dziadka, że to niesprawiedliwe, że zabierają mu auto.

 3. To był wypadek. Zdarzyć się może każdemu.

 4. Wieśniak (w gumofilcach z ostrogami)

  Roztrzaskał volkswagena na słupie. 73-latek był pijany.
  Kierując go na te słup, Bóg wiedział, że sobie odfajkowuje dobry uczynek.

 5. Bodajże czwarty raz dzisiaj, dobry Bóg zrobił co mógł.
  Teraz robotę dokończą fachowcy.

 6. LOP i nie bmw

  • URAL – Nie ważne skąd kto jest i jakim autkiem jechał, tylko to co nawywijał „po pijoku”

Dodaj komentarz

Z kraju