Na Roztoczu powstanie kolejna droga dla rowerzystów

Gmina Józefów sukcesywnie rozbudowuje infrastrukturę dla rowerzystów. W ubiegłym roku otrzymała za to tytuł „Gminy Przyjaznej Rowerzystom”. Do wakacji zamierza oddać kolejną drogę dla rowerów.

Pomimo tego, że sieć dróg dla rowerzystów jest w gminie Józefów już bardzo rozbudowana, miejscowy samorząd nie spoczywa na laurach. Jeszcze przed wakacjami chce przygotować kolejny odcinek w Górecku Starym. Jak wyjaśnia Burmistrz Józefowa Roman Dziura, przez tę miejscowości biegnie międzyregionalny szlak „Green Velo”, który w tym rejonie jest poprowadzony jezdnią. By zapewnić lepszy komfort miłośnikom dwóch kółek, obok przygotowana zostanie nowa ścieżka. Jeden odcinek przy miejscowej remizie już jest, a teraz powstanie kolejny kilometr z kolorowej kostki brukowej.

Ta roztoczańska gmina od dawna jest chwalona przez miłośników dwóch kółek. W ubiegłym roku gmina Józefów zdobyła Grand Prix VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom. Konkurs zainicjowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze ma na celu promowanie gmin, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i zachęcają do aktywnego wypoczynek na rowerach oraz tworzą rowerową infrastrukturę. Konkurs, oprócz promowania gmin „przyjaznych rowerzystom”, pokazuje poziom zaangażowania władz gmin czy też lokalnych stowarzyszeń, na rzecz rozwoju turystyki rowerowej w swoich okolicach.

Przetarg na wykonanie kolejnego odcinka drogi rowerowej w Górecku Starym powinien być rozstrzygnięty w tym miesiącu, a termin realizacji inwestycji został wyznaczony na 28 czerwca. Gmina pokryje tylko około 40 procent kosztów, na resztę pozyskano dotację z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

(fot. pixabay- zdjęcie ilustracyjne)
2018-03-21 19:47:46

6 komentarzy

 1. kostka jest be! gmina „przyjazna rowerzystom” powinna to wiedzieć 🙂

 2. Automobilny Automobil

  Więcej turystów przyjeżdżało by gdyby położyli nowy asfalt na trasie Zwierzyniec – Józefów… Tam to jest dopiero tragedia.

  • yhy…a jeszcze większa tragedia z Józefowa do Krasnobrodu przez Wólkę Husińską na rowerze można przejechać tylko poboczem

 3. Kostka brukowa jest tak przyjazna rowerzystom jak bruk autom?

 4. NIE! dla kostki brukowej! Mamy przecież XXI wiek. Kostka brukowa NIE JEST PRZYJAZNA ROWERZYSTOM, taka gmina prorowerowa i o tym nie wie??? Może jeszcze nie jest za późno by uwzględnić zmianę w projekcie odnośnie nawierzchni?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online