Roztoczański i Poleski Park Narodowy otwarte dla turystów. Należy zabrać ze sobą maseczkę i rękawiczki

Oba parki narodowe w naszym regionie dostępne są dla turystów. Warto jednak pamiętać, że na ich terenie również obowiązują przepisy wprowadzone w związku z wystąpieniem stanu epidemii koronawirusa.

Od poniedziałku 20 kwietnia znów można odwiedzać tereny obu parków narodowych, jakie znajdują się na terenie województwa lubelskiego. Zostały one udostępnione po tym, jak Rada Ministrów zatwierdziła rozporządzenie dotyczące możliwości swobodnego odwiedzania lasów i terenów zielonych. Wcześniej zabroniono do nich wstępu z powodu epidemii koronawirusa.

Pomimo, że przepisy pozwalają na wprowadzenie w ramach lokalnego rozpoznania, zakazu wstępu w określony rejon parku narodowego lub na dany szlak turystyczny, dyrekcje Roztoczańskiego Parku Narodowego oraz Poleskiego Parku Narodowego nie zdecydowały się na taki krok. To oznacza, że dostępne są całe tereny oby parków. Odwrotnie uczyniły np. władze Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie turyści mogą korzystać z zaledwie około 2 proc. długości wszystkich szlaków.

Odwiedzając obiekty, czy to na Roztoczu, czy też na Polesiu, warto pamiętać, że obowiązują w nich przepisy wprowadzone w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Podczas korzystania z infrastruktury turystycznej, czyli kładek na ścieżkach dydaktyczno-przyrodniczych, zadaszeń turystycznych, wieży i pomostów widokowych, miejsc postojowych czy też toalet, należy zachować odległość minimum 2 metrów od innych osób, zakrywać nos i usta za pomocą maseczki lub elementu odzieży oraz nosić rękawiczki jednorazowe. Wszystko dlatego, że poręcze, klamki itp nie są dezynfekowane.

(fot. PPN)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. No to teraz czekajmy na pożary na Roztoczu. Odkąd wprowadzili właz do lasów to wszystko się pali. W pierwszy dzień wstępu w Kraśniku już się las palił

 2. Przecież po lesie można spacerować bez maseczek. Różne stosowanie przepisów, powoduje to, że nikt niczego niedługo przestrzegać nie będzie.

 3. łoooo to się będzie jarać ! Byle idiota wyrzuci szklaną butelkę albo kiepa i pożar gotowy ! Ktoś tam w tych ministerstwach w ogóle cokolwiek myśli czy cały czas mają mózgi zatrute etanolem ???

  • W tej chwili najlepiej było by wysłać WSZYSTKICH polityków na przymusową i dożywotnią kwarantanne do ruskich na Syberię. Bez nich społeczeństwo sobie lepiej da radę !

 4. Te maseczki to, jak rozumiem, mają być przeciwpożarowe.

 5. Po co te maseczki przecież większość nosi tylko żeby nie dostać mandatu pod brodą w kieszeni. Na wsiach jeszcze można być wyśmianym że się założyło, to po co ja mam nosić żeby kogoś nie zarazić jak każdy może mnie albo egzekwujemy noszenie albo nie nosimy bo czuję się jak idiotka czasami. Mieszkam w małej miejscowości a myślę że tak jest w większości wsi i małych miasteczek.

 6. Moni , a może ludzie na wsi się tak nie grupują blisko siebie , zresztą w sklepach i w większym zagęszczeniu np u mnie wszyscy noszą a mieszkam też w małej miejscowości ……

 7. Na wsiach ludzie nie są idiotami i nie łatwo ich zastraszyć masek nie noszą i zachorowań brak.

 8. Po co mnie maska w lesie? Ma filtrować czyste powietrze? Na co komu ta sciema wirusowa?

 9. Racja jest żadnych zachorowań nie ma a ludzie nie utrzymują nawet odległości. Pod kościołem grupka osób rozmawiają sobie całkiem blisko żadnej odległości i nie chorują. Dziwny jest ten świat Niemen miał rację.

  • Bo ci idioci w rządzie nie maja pojecia co zakazują i po co? Siedzi mysli i co mu wpadnie to ustawa, zakaz itd. Zero konsultacji z fachowcami, bo przecież PiSiurki znają sie najlepiej na wszyyystkim

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9486zł -0.45%
  • GBP 4.9914zł 0.43%
  • EUR 4.4738zł -0%
  • CHF 4.2081zł -0.09%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym