Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpoczyna się kolejny etap prac przy przebudowie ul. Wallenroda (zdjęcia)

Drogowcy rozpoczynają kolejny etap prac przy rozbudowie ul. Wallenroda. W związku z tym, od czwartku (13 czerwca) od godzin porannych zmieni się tam czasowa organizacja ruchu.

Rozpocznie się budowa kanalizacji deszczowej na wysokości budynku Sądu i zostanie wprowadzone połówkowe zawężenie jezdni od zakrętu ul. Wallenroda do ul. Grażyny. Dalszy odcinek, czyli od zakrętu do ul. Zana pozostaje bez zmian, mogą jednak występować lokalne zawężenia związane z pracami przy kanalizacji deszczowej lub usuwaniu kolizji.

Ten etap inwestycji zakłada również utrudnienia w ruchu na ul. Wallenroda – na odcinku od wysokości budynku przychodni zdrowia w stronę ul. Grażyny. Odcinek będzie zamknięty bez możliwości parkowania podczas robót drogowych, z zapewnieniem dojazdu do posesji. Przypominamy o obowiązującym zakazie parkowania na odcinku od przychodni do Sądu, gdzie trwają roboty i poruszają się pojazdy budowy. Zapewniony zostanie też dojazd do przychodni oraz lokali usługowych, a także możliwość parkowania na nowo wybudowanych miejscach z kostki brukowej oraz na terenie parkingu przy przychodni. Wjazd i wyjazd na tym odcinku będzie się odbywał w kierunku ul. Wajdeloty.

Do tej pory zakres prac objął odcinek ul. Wallenroda od ul. Wajdeloty do ul. Grażyny, gdzie wykonano prace branży sanitarnej, elektrycznej i drogowej. Po rozbiórce starej infrastruktury wykonano tam sieci podziemne. Nową nawierzchnię z kruszywa oraz miejsca parkingowe z kostki brukowej wykonano na odcinku od ul. Wajdeloty do przychodni. Kontynuowane są roboty drogowe od przychodni do ul. Grażyny. Natomiast od ul. Grażyny do zakrętu (Sąd) trwa budowa kanalizacji deszczowej.

W ramach inwestycji, w miejscu starej infrastruktury, powstanie nowa droga o długości około 850 m o nawierzchni asfaltowej i szerokości 4 m (na odcinku jednokierunkowym) oraz 5 m (na odcinku dwukierunkowym). Przebudowę przejdą też dwa skrzyżowania z ulicami Zana i Grażyny. Powstaną obustronne chodniki z kostki betonowej, a istniejące stanowiska postojowe zostaną zmodernizowane oraz powstaną nowe. Zamówienie uwzględnia również włączenia dróg wewnętrznych prowadzących do osiedli oraz zjazdów publicznych i indywidualnych.

Drogowcy wykonają także oświetlenie uliczne. Prace dotyczą również sieci podziemnych – budowy systemu odwodnienia w postaci kanalizacji deszczowej oraz przełożenia istniejącej sieci infrastruktury towarzyszącej, kolidującej z rozbudowywanym odcinkiem ulicy. Po zakończonych robotach drogowych, wykonawca zmieni oznakowanie pionowe i poziome uwzględniające wprowadzone zmiany geometrii drogi.

Koszt zadania wynosi ponad 13,3 mln zł, a planowany czas realizacji inwestycji upływa w kwietniu 2025 r. Rozbudowa ul. Wallenroda otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Rozpoczyna się kolejny etap prac przy przebudowie ul. Wallenroda (zdjęcia)

fot. UM Lublin

Rozpoczyna się kolejny etap prac przy przebudowie ul. Wallenroda (zdjęcia)

fot. UM Lublin

Rozpoczyna się kolejny etap prac przy przebudowie ul. Wallenroda (zdjęcia)

fot. UM Lublin

9 komentarzy

 1. Zakazy zatrzymywania się, razem z groźbo odholowania nie robią na niektórych kierujących żadnego wrażenia. Oni muszą, a służby bezradne.

 2. Tak, wiem, wiem. Tam nie ma gdzie parkować. Parking wielopoziomowy za ZUSem i przy Metropolitanie to są atrapy parkingów. Kilka naziemnych tak samo. Tam nie da się zaparkować.

  • Wielopoziomowy jest tylko dla posiadaczy abonamentu, reszta pełna odkąd zrobili płatny pod leklerkiem. Rowerek oprzesz o byle ścianę, ale furak godny mojego ego potrzebuje dwóch miejsc parkingowych!

 3. kronikidewelorozwoju

  Kanaliza deszczowa to jedyny motyw tego „remontu”. Posłuży do ochrony garaży podziemnych w planowanych w tym rejonie dewelo-klocach przed zalewaniem.

 4. Zobacz Franiu jaki wypasiony dziki parking jest za budynkiem ww parkingu wielopozomowego, Cała pracująca w zusie i sądzie wieś się tam parkuje. Straż wiejska nigdy tam nie zagląda.

  • Jeżeli to prywatna działka (nie miasta) to co ma SM do tego?

  • 1. Wykroczenia jednych mają usprawiedliwiać wykroczenia innych?
   2. Co do parkowania pracowników instytucji publicznych na terenie danej instytucji publicznej (tym bardziej za darmo) – to też jest nieporozumienie. Nie jest rolą urzędu, szkoły, szpitala, biblioteki, itp. zapewniać miejsc postojowych pracownikom. A tym bardziej za darmo. A jeżeli jest to czynione za darmo – to pracownik tę korzyść (darmowe parkowanie) powinien uwzględnić w PIT.

   • Jakim cudem przechodzą twoje komentarze, pisane co 2-3 minuty? To redakcji nie przeszkadza, że z jednego nicku idzie co chwila komentarz, tylko niewygodna prawda uwiera cenzora.

Dodaj komentarz