Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpoczęły się pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19 uprawnionych pracowników UMCS (zdjęcia)

W Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie przy ul. Langiewicza rozpoczęły się pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19 uprawnionych pracowników UMCS, którzy zgłosili się do Narodowego Programu Szczepień. Łącznie chęć zgłosiło 1226 pracowników.

Pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca otrzymał już m.in. dr Paweł Lesiński z Katedry Doktryn Polityczno-Prawnych Wydziału Prawa i Administracji UMCS.

– Zależało mi na tym, aby zaszczepić się jak najszybciej ponieważ wiem, jak bardzo groźny potrafi być wirus SARS-CoV-2. Zrobiłem to myśląc nie tylko o sobie, ale i również o mojej rodzinie czy przyjaciołach. Udział w akcji szczepień traktuję jako swojego rodzaju odpowiedzialność społeczną. Mam nadzieję, że wraz z postępującym procesem szczepień w Polsce i na świecie, w niedalekiej przyszłości będziemy mogli wrócić do tradycyjnego funkcjonowania na naszej uczelni, którego bardzo brakuje zarówno nauczycielom, jak i studentom – powiedział dr Lesiński zaraz po przyjęciu szczepionki.

Pracownicy UMCS będą informowani indywidualnie (telefonicznie/SMS) o wyznaczonym terminie (dniu i godzinie) szczepienia bezpośrednio przez punkt szczepień, który odpowiedzialny jest za ich organizację i przebieg. Wyznaczony termin szczepienia uzależniony będzie od liczby dawek szczepionki przekazanych do punktu przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jak podkreślają naukowcy, powszechny udział w szczepieniach daje szansę na opanowanie pandemii oraz szybszy powrót do funkcjonowania społecznego sprzed jej wybuchu. Zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka.

Rozpoczęły się pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19 uprawnionych pracowników UMCS (zdjęcia)

Rozpoczęły się pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19 uprawnionych pracowników UMCS (zdjęcia)

(fot. Bartosz Proll UMCS)

28 komentarzy

  1. Jeszcze dwie dawki a może trzy ale najlepiej uodporni osiem dawek.

  2. ale dlaczego szczepią politologów w pierwszej kolejności a nie pracowników kierunków eksperymentalnych, takich co w labie pracują? politolog i tak będzie zdalnie pracował przez nadchodzący semestr. A laborki się już odbywają.

  3. No i się pan „naukowiec” wylansował… Żal…

  4. I po co te szczepienia jak obostrzenia coraz większe, absurd goni absurd. I plandemia narasta na sile? Medianlnej.

  5. Anielski orszak …

  6. Szczepią jakichś tam wykładowców, którzy i tak zajęcia prowadzą i będą prowadzić zdalnie. Wcale nie szczepią pozostałego personelu uczelni, który ma bezpośredni kontakt ze studentami np. szatniarzy, woźnych, pracowników technicznych….

Z kraju