Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpoczęło się majówkowe odpoczywanie. Korki na drogach, problemy z dojazdem i parkowaniem

Słoneczna pogoda zachęca do wypoczywania i wyjazdów. Wzmożony ruch rejestrowany jest m.in. w rejonie Kazimierza Dolnego i Nałęczowa, tłumów nie brakuje również w Zamościu, a także w innych atrakcyjnych turystycznie miejscach w regionie.

Przyjazna aura zachęca do podróży i zwiedzania woj. lubelskiego. Miejscami natraficie na tłumy odwiedzających, problemy z dojazdem, a także parkowaniem. Jak co roku o tej porze, jest kilka miast w regionie, które cieszą się niezmienną popularnością.

Jak nam relacjonują Czytelnicy, tłumy pojawiły się m.in. w Kazimierzu Dolnym oraz Zamościu. W tym pierwszym mieście konieczna była interwencja policji na drogach dojazdowych.

Przypominamy jednocześnie, że z dniem 23 kwietnia w Kazimierzu Dolnym wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Zakłada ona, że policjanci mogą usunąć pojazd z drogi na koszt właściciela. Usunięty pojazd jest przewożony na płatny parking strzeżony, gdy zaparkowania pojazdu w miejscu gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu. Patrzcie uważnie, gdzie pozostawiacie swoje samochody, bo wycieczka do tego nadwiślańskiego miasteczka może was sporo kosztować.

Dużo osób jest również w Nałęczowie, a także w popularnych miejscowościach Roztocza. Tam również, w niektórych miejscach, będziecie mieli problemy z płynnym dojazdem i pozostawieniem auta. Kto nie ma ochoty lub możliwości na wyjazdy, może spędzić tę majówkę w Lublinie, a tutaj znajdziecie kalendarz majówkowych wydarzeń –  Co będzie się działo w weekend majowy w regionie? Sprawdź listę wydarzeń

Rozpoczęło się majówkowe odpoczywanie. Korki na drogach, problemy z dojazdem i parkowaniem

Sytuacja na drogach dojazdowych (wg. Map Google)

Rozpoczęło się majówkowe odpoczywanie. Korki na drogach, problemy z dojazdem i parkowaniem

Rozpoczęło się majówkowe odpoczywanie. Korki na drogach, problemy z dojazdem i parkowaniem

(fot. kamery online)

11 komentarzy

 1. Widziałem Ptaka Cień

  góra 30 osób, a w zakopanem może z 15

 2. Podpis (Wymagane)

  Ja tam wolę pojechać w połowie maja. Mało ludzi, taniej, ciszej.

 3. Kazimierz hahah ,szlabany chcą postawić elektroniczne na parkingach .. a parkingi z piachu i dołach nie wspominając że dojazd koło Wisła to sam piach hahahhahaha śmichu watt….parkingi po 100 zł za godizne

 4. Wolę posiedzieć na trasie że znajomymi przy grillu niż ciskać się między ludźmi, i pojechać w innym terminie.

 5. „majówkowe odpoczywanie” … „korki na drogach” …zatem miłego odpoczywania w korkach 🙂

 6. Wiesław 54 lata

  Bida w narodzie….inflacja…kryzys…młodzi ludzie 20-30 lat narzekają, że żyje im się gorzej niż im rodzicom i mają mniej atrakcyjne sposoby wolnego czasu. Uj, że pewnie połowa rodzin w latach 90tych nie muszą własnego auta, na wakacje za granicę jeździli głównie lekarze i prokuratorzy, Sylwester był zarezerwowany dla elit, a malo który studenciak miał własne mieszkanie, zamiejscowi tulali się głównie po stancjach i akademikach. Ale ludziom dzisiaj źle i niedobrze.

  • Wiesław 54 lata

   Taką Polskę pamiętam z początku lat 90 tych. O bezrobociu nie wspominam. A teraz po 2, 3 auta w rodzinie, przedsiębiorca po technikum kupuje córce studentce mieszkanie , a byle murarz po zawodówce spędza z rodziną wakacje na Majorce. A młodzi ludzie chodzą po knajpach, pizzerniach, pubach, chodzą w markowych ciuchach itd. Oczywiście nie zawsze tak jest, ale najczęściej. W latach 90tych Majówka to była na działce, nad zalewem, a teraz Krynica, zagranica, Bieszczady, Zakopane. A ludzie narzekają, bo czemu Krynica nie Międzyzdroje, czemu Chorwacja nie Meksyk, im więcej masz tym chcesz więcej. Taka prawda.

 7. Twój komentarz wkrótce pojawi się na stronie.

  jak ktoś lubi stać w korku to proszę bardzo ?

 8. Popłyniemy innym razem, wymoczymy nogi i cześć!

 9. No cóż, po długim korku, znalezieniu szczęśliwie miejsca parkingowego, poobijaniu się o tłum, najgorszy sikacz przybiera smaku ambrozji 😉

Z kraju