Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpoczęcie współpracy z Abu Zabi (zdjęcia)

W poniedziałek w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się konferencja prasowa „Lubelskie – Abu Zabi Inicjatywa Gospodarcza”. Gościom ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zaprezentowano potencjał gospodarczy Województwa Lubelskiego i przypieczętowano rozpoczęcie współpracy z ZEA. Zarząd Województwa Lubelskiego reprezentował marszałek Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Piotr Breś.

Podczas konferencji doszło do podpisania listu intencyjnego dotyczącego współpracy gospodarczej obu regionów. List intencyjny parafowali Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Rashed Abdulkarim Al. Blooshi, Podsekretarz w Departamencie Rozwoju Gospodarczego Abu Zabi.

Oprócz listu intencyjnego, zostały również zawarte porozumienia pomiędzy Izbami Przemysłowo-Handlowymi. Porozumienie ze strony polskiej parafował Dariusz Jedlina, Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Lublinie. Drugą stronę reprezentował Ahmed Al Qubaisi, CEO (Abu Dhabi Chambers). Wydarzenie było również okazją do spotkania B2B oraz wizyt studyjnych w regionalnych przedsiębiorstwach.

Abu Zabi – stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a także emiratu o tej samej nazwie. Drugie (po Dubaju) pod względem ludności miasto kraju. W 2020 roku liczyło ok. 1,5 mln mieszkańców. Abu Zabi jest ważnym centrum gospodarczym, finansowym i kulturalnym, a także ważnym portem morskim i rybackim. Rozwój miasta nastąpił w związku z wydobyciem ropy naftowej. Znajdują się tam rafinerie ropy naftowej i gazu ziemnego, odsalarnia wody morskiej i międzynarodowy port lotniczy.

(Źródło: UMWL)

13 komentarzy

 1. POzazdrościli nam dworca

 2. Teraz tylko patrzeć, jak Cargo i inne loty zostaną uruchomione

 3. Jak można współpracować z tymi którzy na codzień mordują za wiarę, gdybyśmy się tam znaleźli nie uniknęlibyśmy prześladowań chyba że przechodząc na islam

 4. Podatnik udźwignie

  Czyżby znów się szykowała bezowocna wycieczka pisowskiego układu?

  • Chyba tylko za wcześniej nakradzione bo teraz to już bida będzie.

  • Nie ma to jak POdarki gefraitera hyżego przywiezione z Peru i inwestorzy stoczniowi z Kataru – to był „interes” .

 5. Współpraca rozpocznie się na pewno od gromadnej wycieczki do Emiratów. Ciekawe na czym będzie polegała ta współpraca.

  • Bres kupi sobie perfumy na bezcłowym a marszałek turbany dla nich obu, żeby glacami nie świecić.

 6. to sobie polatają .
  za publiczne pieniądze

 7. A teraz, dla odmiany, PiS jest zdecydowany kłaść się Rejtanem przeciwko Zielonemu Ładowi, a PO jest za wzmocnieniem muru na granicy i twardą walką z „nachodźcami”. Kto w to może uwierzyć? Spoko – kto kiedyś uwierzył Kaczyńskiemu, że postawi się Unii i zbuduje elektrownię w Ostrołęce, już nie pamięta, co się z nią stało, a kto kiedyś uwierzył w benzynę po 5 zet, kwotę wolną od podatku i zmianę składki zdrowotnej też już nic nie pamięta. Wszystko rozpływa się w informacyjnym zgiełku bez śladu – co najciekawsze, wydajemy się w tym nie aberracją, ale forpocztą cywilizacyjnych zmian i trendsetterem całej Unii. Mam wrażenie, ze poza technologią produkowania elektrycznych samochodów, Chińczycy ukradli Niemcom także technologię wyprodukowania Tuska…

 8. PRZECIEŻ CHODZI O WYCIECZKI W C3LU ZACIEŚNIANIA WSPÓŁPRACY CZEGO NIE ROZUMIECIE XD

Dodaj komentarz