690 680 960

Rowerzystka uległa wypadkowi. Jej małżonek dziękuje świadkom za okazaną pomoc

Jeden z naszych czytelników postanowił za naszym pośrednictwem podziękować osobom, które bez wahania ruszyły na pomoc jego małżonce. Gest ten jest wart pochwały, gdyż wciąż panuje wszechobecna znieczulica.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielne popołudnie na Roztoczu. Około godziny 14, na drodze do Górecka Kościelnego jadąca rowerem kobieta uległa wypadkowi. Na pomoc leżącej rowerzystce natychmiast ruszyli przypadkowi kierowcy.

Jak wyjaśnia nasz Czytelnik, osoby najprawdopodobniej z toyoty na lubelskich numerach rejestracyjnych włożyły sporo trudu w wezwanie karetki pogotowia ratunkowego. Problemem był bowiem brak zasięgu telefonów komórkowych w miejscu zdarzenia.

Z kolei podróżujący audi na biłgorajskich numerach rejestracyjnych udzielili poszkodowanej pomocy. Jadący tym pojazdem mężczyzna okazał się bowiem ratownikiem medycznym.

– Bardzo dziękuję za pomoc i w wiarę w ludzi, że nie wszystkim obojętny jest los drugiego człowieka!!! – pisze pan Karol.

Przypominamy jednocześnie o rozpoczynającej się kampanii społecznej, realizowanej przy współpracy z Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym w Lublinie, która w każdej chwili może uratować ludzkie życie. Jej pierwszy zwiastun obejrzycie poniżej. Spoty te są już wyświetlane m.in. w pojazdach lubelskiej komunikacji miejskiej. Obserwujcie jej dalszy rozwój, bo naprawdę warto. Zwłaszcza, że każdy z nas, może kiedyś potrzebować pomocy.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

5 komentarzy

 1. Idiotą z agregatem

  Oby tylko uratowana jeżdżąc rowerkiem nie wyrządziła nikomu krzywdy. Zwłaszcza pieszemu.

 2. Artykuł o lejącej się ciepłej wodzie z kranu.
  Jeżeli coś, co powinno być normą ze względów moralnych i co jest obowiązkiem wynikającym z przepisów drogowych uchodzi za wydarzenie godne odnotowania, to oznacza, że nie jest dobrze.

 3. A mi ostatnio rowerzysta (pewnie chciał by go nazywać kolarz) wjechał przed pojazd na Piłsudskiego.Wyhamowałem by nie przejechać i dałem po klaksonie.Ten w ramach wdzięczności pokazał mi palec. Widocznie niczym innym nie mógł się pochwalić.

 4. Większość woli jak widzimy wypisywać idiotyczne komentarze, to Ci od znieczulicy. Szczucie jeden na drugiego, a w chwili wypadku każdy zakręca w przeciwną od poszkodowanych. GRATULACJE DLA WAS MĄDRALE !!!

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas