Rowerzystka przewróciła się, druga na nią najechała i upadła. Jedna z cyklistek trafiła do szpitala

Do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch rowerzystek doszło wczoraj na terenie gminy Chełm. Jedna z kobiet z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 16:30 w miejscowości Wólka Czułczycka w powiecie chełmskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch rowerzystek.

Ze wstępnych ustaleń chełmskich policjantów wynika, że dwie 48-latki z Chełma jechały w jednym kierunku. W pewnej chwili jedna z nich straciła panowanie nad jednośladem i przewróciła się. Po chwili najechała na nią druga rowerzystka, która na skutek zdarzenia również upadła.

Jedna z 48-latek z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Obie panie były trzeźwe. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Baby nie pić tyle!!

 2. Niedostosowanie prędkości do panujących warunków lub niewystarczające predyspozycje ruchowe do kierowania rowerem w przypadku I rowerzystki.
  W przypadku II niezachowanie należytego odstępu od poprzedzającego pojazdu.
  Jeżeli w wyniku najechania I rowerzystka doznała poważniejszych obrażeń ciała, to II rowerzysta jest sprawcą wypadku drogowego będzie za to odpowiadać w sądzie.

 3. Niech zgadnę. Zdarzenie miało miejsce na chodniku, choć obok znajduje się jezdnia, którą kierujące powinny się poruszać.
  Ale na to nie stoi na przeszkodzie, żeby na forach czytać o tym, że rowerzyści jeżdżą jezdnią, pomimo tego, że obok znajduje się droga rowerowa. Jest to chyba największe kłamstwo współczesnego internetu.

 4. Tak się kończy jazda na błotniku😀😀, jedna się przewraca bo odjeła boczne kółka , druga krótkowidz nic przed sobą nie widzi.

  • Jazda na kole wymaga duzych umiejętności i przede wszystkim koncentracji, ale to zabawa dla wprawionych kolarzy.

   • Pabloo(oryginał)

    Wprawiony kolarz wypowiedział się wyżej. @Franio coś wie o jeżdzie plastikowym trójkołowcem. O ile taczuszka z tyły nie jest wypełniona piaskiem. Franiu, co Ty na to ?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ostatni mecz sezonu!
Zbiórka elektrośmieci w szczytnym celu. Akcja wesprze leczenie Amandy z Lublina
Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk
V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS