690 680 960

Rowerzystka nie ustąpiła pierwszeństwa, zderzyła się z toyotą (zdjęcia)

Wczoraj rano na jednym ze skrzyżowań w Janowie Podlaskim doszło do zderzenia pojazdu osobowego z rowerzystką. Kierująca jednośladem z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło we wtorek po godzinie 8 na ulicy Naruszewicza w Janowie Podlaskim w powiecie bialskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z rowerzystką.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca rowerem 86-letnia mieszkanka Janowa Podlaskiego zderzyła się z osobową toyotą. Cyklistka prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa na skrzyżowaniu kierującemu autem 40-letniemu mieszkańcowi Białej Podlaskiej.

Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca jednośladem z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. Policja Biała Podlaska)

12 komentarzy

 1. 1. Wreszcie jakiś bardziej emocjonujące zdarzenie. Będzie można ponarzekać na rowerzystów. W tym przypadku nawet na takich prawie 100-letnich.
  2. Jak gwałtowne manewry musi wykonywać 86-letnia rowerzystka?
  3. Czy to jest skrzyżowanie równorzędne? Czyli, że pierwszeństwo ma ten kto dojeżdża z większą prędkością? Czyli raczej nie 86-letnie rowerzystka.
  4. Ile milionów strat wynoszą szkody w pojeździe samochodowym?

 2. Inna słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

  Kierująca jednośladem z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, a tam dobrzy ludzie jej wytłumaczą, że przynajmniej od czasu do czasu jednak warto ustąpić pierwszeństwa.
  Bo sama na to nie wpadnie.

 3. co z OC i tablicami dla rowerzystów ??

 4. A skąd wiadomo, że rowerzystka wymusiła – skrzyżowanie chyba równorzędne.

  • Z ustaleń policji.

  • Jeżeli jechał Naruszewicza i nie nastąpiła jakaś istotna zmiana organizacji to miał pierwszeństwo – google maps co prawda jest nieaktualne, ale to przypomina skrzyżowanie z Konopnickiej i Nadrzeczną. Dodatkowo na jezdni ze strony Konopnickiej widać mocno wytarty „stop” a po stronie Nadrzecznej są jakieś znaki (co prawda nie dam sobie głowy uciąć, ale przypomina to „stop”). 😉 Tak więc co by nie kombinował, to jadąc prosto raczej miał pierwszeństwo.

 5. Wiadomo szkoda starszej Pani 🙁 ale to jest przykład jak rowerzyści się zachowują, uważają ze wszędzie im należy się pierwszeństwo:(

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas