Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rowerzysta potrącony przez auto nauki jazdy. Mężczyzna trafił do szpitala (foto)

Instruktor nauki jazdy wykonywał manewr cofania z terenu parkingu. Doprowadził do zderzenia z rowerzystą. Potrącony cyklista wymagał interwencji medycznej.

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 13 na ul. Wrońskiej w Lublinie. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o potrąceniu rowerzysty. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący pojazdem nauki jazdy instruktor wykonywał manewr cofania z terenu parkingu. Nie zachował jednak ostrożności i doprowadził do zderzenia z rowerzystą, który jechał ul. Wrońską w kierunku Drogi Męczenników Majdanka.

Potrąconym cyklistą zajęli się ratownicy medyczni. Mężczyzna po opatrzeniu został przetransportowany do szpitala. teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

7 komentarzy

  1. Prawko zapewne z Kinder niespodzianki i jeszcze uczy innych?

  2. Ah Ci bezmyślni rowerzyści i kierujący hulajnogą elekryczną wjeżdżający pod koła samochodów niczym ćma do ognia, bo mają pierwszeństwo.
    Jak samochód jedzie do przodu, to wjeżdżają przed samochód.
    Jak samochód cofa, to wjeżdżają za tył samochodu.

  3. Żenujący "spektakl"

    Tam na prawdę jest jakaś plaga „elek” często tam jeżdżę i samochodów nauki jazdy jest na tej ulicy w tym samym czasie kilka – kilkanaście i wszyscy ćwiczą parkowanie. Instruktorzy z reguły zapatrzeni w telefony zamiast patrzeć na to co „wyczyniają” ich kursanci 🙁

  4. Kolejne potrącenie rowerzysty podczas wyjeżdżania z parkingu. Wczoraj na Zemborzyckiej było to samo. Ten Pan już nie powinien być instruktorem, a nowe auta powinny mieć czujnik przekraczania ścieżki rowerowej, jakąś kamerkę od spodu, która rozpozna, że auto zaraz wtargnie na ścieżkę i auto powinno w takiej chwili samo zahamować, o ile kierowca tego nie zrobi

Dodaj komentarz

Z kraju