Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa, doszło do potrącenia

Na szczęście tylko niewielkim urazem zakończyła się wczorajsza kolizja drogowa rowerzysty i samochodu osobowego w Ostrowie Lubelskim. Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności i uwagi na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 7.00 przy ulicy Lubelskiej w Ostrowie Lubelskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z rowerzystą.

– Jak wynika z ustaleń mundurowych, rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem, doprowadzając do zderzenia. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Cykliście została udzielona pierwsza pomoc medyczna. Nie odniósł on poważnych obrażeń. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policjantów – informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Ze względu na ładną pogodę i dobre warunki drogowe na naszych drogach pojawia się coraz więcej jednośladów. Policjanci przypominają, że najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych jest przekroczenie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i brak przewidywalności, tego co się może wydarzyć.

2 komentarze

  1. Szkoda organów ..

  2. Dziadek Józek ze Slamsowa

    Rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa, bo jest głęboko przekonany, że o jego bezpieczeństwo na drodze muszą zadbać inni, ale broń Boże, nie on sam.

Dodaj komentarz