Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Rowery miejskie trafiają już do poszczególnych stacji. Wcześniej trzeba je odśnieżyć

Pomimo ataku zimy i zalegającej sporej warstwy śniegu, tegoroczny sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego rozpocznie się zgodnie z zapowiedziami. Trwa już ustawianie jednośladów w wypożyczalniach.

Rozpoczęły się przygotowania do rozpoczęcia tegorocznego sezonu Lubelskiego Roweru Miejskiego. Jednoślady są już ustawiane w poszczególnych wypożyczalniach. Pracownicy mają jednak nie łatwe zadanie. Zanim rowery trafią na miejsce, z urządzeń jak też okolicznego terenu trzeba uprzątnąć zalegający tam śnieg.

W tym roku do dyspozycji użytkowników będzie 951 rowerów, czyli o 50 więcej, niż na zakończenie poprzedniego sezonu. To dzięki współpracy Nextbike Polska z PKN ORLEN, w ramach której na pięciu stacjach paliw zostaną uruchomione nowe stacje rowerowe. Powstaną one przy al. Kraśnickiej 116A, ul. Głębokiej 32, Drodze Męczenników Majdanka 74, ul. Mełgiewskiej 2E i al. Spółdzielczości Pracy 30.

Rowery będzie można wypożyczać od środy 21 marca. Zasady korzystania pozostają takie same. Bezpłatne będzie pierwsze 20 minut użytkowania jednośladu. Po ich przekroczeniu opłata jest naliczana zgodnie z cennikiem. Do wypożyczenia roweru niezbędna jest rejestracja w systemie i wpłacenie minimum 10 złotych, z których pobierane będą ewentualne opłaty za przyszłe wypożyczenia.

Obecnie w skład systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego wchodzi 96 stacji wypożyczeń i 951 rowerów, w tym 20 rowerów dziecięcych, dostępnych na stacjach na ul. Leszczyńskiego i Długosza, oraz 5 tandemów. Lubelskie Rowery Miejskie można wypożyczać w Lublinie i Świdniku.

received_1586847678030082

received_1586847134696803

2018-03-19 11:33:13
(fot. nadesłane Sebastian)

12 komentarzy

 1. Jeszcze jest za chłodno na rower
  Mam swój i narazie nie zamierzam korzystać
  z LRM.

  • Jakie chłodno?

   • No jak za biurka nadajesz to fakt jeszcze grzejniki (kaloryfery) nie są chłodne.??

    • Turysta spotyka bacę, który siedzi i obserwuje kapelusz góralski pływający w jeziorku regularnie tam i spowrotem… Baco co to..? Juchas łora pole…! odpowiada baca… Ale w jeziorku…? Dysc nie dysc, wiosna i łorać trza..!…

 2. Bezsens, przecież jeszcze może sypać, potem będą newsy że pług śnieżny uszkodził rowery niewidoczne pod zaspą itd. Rozumiem, umowa umową, ale gdzie zdrowy rozsądek? Przecież nikt nie będzie teraz jeździł rowerem, jak samochodem ledwo da radę – więc po co ustawiać? Jeśli umowa nie przewiduje takich sytuacji, to od tego są aneksy…

 3. Już się nie mogą doczekać zarobku kasa kasa ka……..

 4. No w końcu! Ile można było czekać! Z chęcią przesiądę się znowu na rower. W korkach nie będę stał, nie będę szukał miejsca parkingowego. I będę śmiał się kolegom z pracy w twarz, jak będą jak zwykle narzekać ile czasu tracą stojąc w korkach, że miesięcznie muszą wydawać 200 zł na abonament na parkowanie w strefie, w której i tak nie zawsze znajdą wolne miejsce…

  • Zwłaszcza jak orła wywiniesz i z połamanym obojczykiem w gipsie będziesz zaiwaniał. Wszyscy będą ci zazdrościć.

 5. I będzie zdziwienie dlaczego rowery są pordzewiałe. A może już są? 😛

 6. Lublin miasto inspiracji … hahahah

Z kraju

Polityka i społeczeństwo