690 680 960

„Rosyjski agresor wjechał do Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej”

Trwa rosyjski atak na Czarnobyl od strony Białorusi. – Ukraińscy żołnierze giną, żeby nie dopuścić do ponowienia tragedii z 1986 roku. To już nie tylko wojna Ukrainy, lecz całej Europy – powiedział prezydent Ukrainy.

– Rosyjski agresor wjechał do Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej od strony zachodniej. Przełamali przejście graniczne od strony Białorusi i zaatakowali oddziały Gwardii Narodowej Ukrainy stacjonujące w opuszczonym mieście Wilcza. Trwa ostrzał z wyrzutni rakietowej Grad – informuje serwis napromieniowani.pl.

Rosyjskie wojska dotarły do Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Gwardia Narodowa Ukrainy stawia cały czas opór i trwają walki. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, potwierdził, że Rosjanie zaatakowali Czarnobylską Elektrownię Jądrową i próbują ją zdobyć.

Serwis napromieniowani.pl relacjonuje, że przy granicy z Czarnobylską Strefą Zamkniętą rozbił się rosyjski myśliwiec szturmowy SU-25 zestrzelony przez ukraińskie wojsko. Maszyna leciała od strony Białorusi. Pilot katapultował się. Obecnie trwa specjalna operacja Gwardii Narodowej, której celem jest złapanie pilota. Myśliwiec upadł prawdopodobnie obok wioski Karpyliwka, która bezpośrednio graniczy ze Strefą Zamkniętą.

(fot. pixabay.com)

13 komentarzy

 1. Jakby Ci było szkoda to kiepiejki na koncie by Ci się nie zgadzały…

 2. i cyk kolejne ruble wpadły od putina za komentarz propagandowy

 3. Ludzie wojna to tragedia, nieszczęście narodu i nigdy nie jest za późno żeby rozmawiać. Przecież prezydenci nie walczą giną młodzi ludzie po jednej i drugiej stronie. Wojna musi kiedyś skończyć się ale życia nikomu nie zwróci nikt. Mój dziadek przeżył wojnę był w partyzantce i zawsze mówił, że wojna zabrała mu młodość najlepsze dni. Ale przeżył innym się nie udało. Żal młodości żal życia. Wszelkimi sposobami trzeba próbować rozmawiać zawsze nawet gdy wydaje się za późno.

  • Szczerze Mini jak już tak walczyć chcą niech siada przy komputerze pograją w call od duty i wygra ten co będzie lepszy a nie ludzi na straty spisują bo zginie wiele niewinnych i wkoncu do nas się to przeniesie przez kogo zgadnijcie Amerykańców

 4. Moni masz rację ,tylko z kim tu chcesz rozmawiać ? Z ob.łąka.nym Putinem ? Przecie on stracił rozum …..wymyśla niestworzone historie żeby usprawiedliwić lu.dobó.jstw
  o którego się dopuścił …może sam w te Bzdury które wymyślił uwierzył ? Obłąkany człowiek jak jego poprzednicy Hi.tle.r i St.al.in …przejdzie do historii jak oni

 5. Nigdy więcej wojny !!!

 6. Lepiej by było walczyć na ich terenach. Wesprzeć Ukraincow zanim ruscy się rozpanoszą dalej

  • Możesz jechać na Ukraine i walczyć ale jakie to będzie miało konsekwencje dla Polski ?

 7. Nie, nie mówiłeś.

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas