Rondo już otwarte, niebawem pojedziemy wiaduktem na ul. Krochmalnej. Jest też zgoda dla kolejnej inwestycji

W nocy usunięte zostaną barierki uniemożliwiające wjazd na nowy wiadukt łączący ul. Krochmalną i Diamentową. Zielone światło ma też nowa ul. Wyścigowa, czyli przedłużenie ul. Wrotkowskiej.

Dwie z dużych inwestycji drogowych na terenie Lublina, przy których prace zostały zakończone wiele tygodni temu, mogą być udostępnione kierowcom. Nadzór budowlany wydał zgody na użytkowanie wiaduktu na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z ul. Krochmalną, a także nowej ul. Wyścigowej, będącej połączeniem ul. Dywizjonu 303 z ul. Wrotkowską.

W przypadku wiaduktu, kierowcy będą mogli nim jeździć już od czwartkowego poranka. Na najbliższą noc zaplanowano bowiem usuwanie barier uniemożliwiających wjazd zarówno na wiadukt. Nowe rondo, które powstało pod nim już zostało już otwarte. Udostępniono również łącznicę, dzięki której kierowcy zjadą z ronda w kierunku dworca PKP bez potrzeby zawracania na skrzyżowaniu z ul. Wrotkowską. Od jutra uruchomiona zostanie także sygnalizacja świetlna.

Nieco dłużej kierowcy poczekają na udostępnienie im ul. Wyścigowej. Zgoda nadzoru budowlanego jest tylko warunkowa, dotyczy tylko jezdni z wyłączeniem chodnika znajdującego się na wiadukcie nad bocznicą kolejową. Wymienione muszą zostać bariery chroniące pieszych przed upadkiem z wysokości, które nie posiadają odpowiednich certyfikatów. Jednak nie to jest powodem dalszego oczekiwania na otwarcie drogi. Miasto w tej sprawie musi się jeszcze porozumieć z wojskiem, przez którego teren biegnie nowa trasa.

Wciąż nie ma zaś zgody na użytkowania wiaduktów w ciągu ul. Grygowej. Tutaj miasto dostarczyło do nadzoru budowlanego kolejne dokumenty o które wnioskowali urzędnicy. Obecnie trwa ich weryfikacja.

(fot. UM Lublin)

Zobacz również

40 komentarzy

 1. Nareszcie.

  • Fachciamajde który zaprojektował wiadukt powinni nalozyc kary. Kto mądry buduje tak wiadukt i stawia ograniczenie do 40km/h. Dajcie tam jeszcze fotoradar!
   Czekam na pierwsze info o wypadkach na tym obiekcie inzynieryjnym.

   • Myślę że nie to jest najgorsze, choć masz rację w tym co mówisz – najgorsze jest to że wyjazd z przyszłego przedłużenia trasy Zielonej, de facto wewnętrznej obwodnicy miasta, nagle z 2 czy nawet 3 pasów zbiegnie się w jeden – ot gotowy scenariusz na gigantyczne korki w tym miejscu – co za jełop to projektował? Większość samochodów wraca w godzinach szczytu na największą sypialnię miasta Czuby właśnie z kierunku Unii Lubelskiej, a nie Wrotkowskiej…

   • Primo – po to żebyś podczas przejazdu mógł podziwiać okoliczną panoramę.
    Secundo – nie jest to autostrada tylko ulica w mieście i to nie dzikim u ruskich tylko w Polsce, choć niestety wielu kierowców jeździ w ruskim stylu jak dziki kozak na koniu.

   • ale ma być 100?

  • kierowca bombowca

   Ciekawy jestem jak będzie wyglądał ruch na Krochmalnej obok Orlenu . skrzyżowanie ruchu na tej ulicy niczego dobrego nie wróży , no chyba , że ten łącznik będzie dwukierunkowy , ale zawsze zostanie jakieś ale , ponieważ wyjeżdżając z łącznika w lewo w ul.Krochmalną trzeba będzie przepuścić jadących od Diamentowej , przy porannym i popołudniowym szczycie może być tam dalej ciekawie….pożyjom uwidim.

 2. NO NARESZCIE, BRAWO ŻUK!

 3. Brawo urzędnicy? To kluczowe inwestycje dla miasta. Niestety dla urzędników termin np. 30 dni oznacza, że do sprawy ktoś przystępuje dopiero 25 dnia. Później brak czasu na dokładne analizy i szukają haka na inwestycje. Przesyłanie dokumentów itd. Takie inwestycje powinny być dokładnie sprawdzane w czasie 7 dni zatwierdzone. Odnoszę wrażenie, że dopiero liczne artykuły i nagrania TV, które ostatnio się pojawiły zrobiły swoje. Brawo dziennikarze i inni aktywiści, którzy bacznie przyglądają się co dzieje się wokół nas.

 4. Zaoszczędzony przez powyższą inwestycję czas podróży proszę wykorzystać na spokojniejszą i bezpieczniejszą jazdę. Proszę także pamiętać, że nawet bezkolizyjne drogi dwujezdniowe w mieście to nie ekspresówka i występują na niej skrzyżowania, PdP, przejazdy rowerowe (już kolizyjne).

 5. Na Grygowej chyba muszą rondo przesunąć by nadzór puścił tamtędy ruch

 6. Należało poczekać z remontem mostu na Pawiej do otwarcia Wyścigowej. Teraz Kunickiego stoi!
  Brawo Żuk.

 7. Super wiadomość czekałem na nią długo!

 8. iście szatańskie tępo pracy urzędników widać to na przykładzie ZRID dla S 19 Lublin Rzeszów
  w sierpniu mija 4 lat od daty ogłoszenia I PRZETARGU priorytet

 9. Kiedu beda wydawane instrukcje jak korzystac z tego kompleksu drogowego i kursy doszkalajace dla mniej kumatych? Tak czy inaczej to wg mnie najgorzej zaprojektowana infrastruktura drogowa w lublinie.

 10. To bardzo dobra wiadomość. Myślę jednak, że korki i tak będą bo wiadukt do jazdy na wprost a pod nim rondo ze światłami to nie to samo co bezkolizyjne rozprowadzenie ruchu estakadami. A to by było rozwiązanie najlepsze.

 11. od jutra rond na JP koło circle k zatkane na amen bankowo drugie zatwardzenie przy kraśnickich

 12. No brawo urzędnicy – uruchomią światła na rondzie pod wiaduktami gdzie nitką w stronę Wrotkowa będzie jeździł chyba tylko autobus co parę minut, a jedyne samochody korzystające z ronda ze światłami to będą auta jadące z Krochmalnej na Wrotków… cóż będą stały w na czerwonym przed kompletnie pustą nitką … a może akurat autobus będzie jechał…
  W tym mieście ciężko o myślącego urzędnika

  • aaa.. faktycznie łącznica ma być no to będą korki oj będą. Teraz jadąc w stronę Krochmalnej z powodu łącznicy trzeba będzie przeciąć drogę jadącym z krochmalnej w kierunku czubów…(na samej krochmalnej)

 13. Coś mi się zdaje że PISuarow zżera zazdrośc i nienawiśc. Dzięki PO i dobremu zarządzaniu miastem ciągle coś powstaje!. Tak, Lublin jest oderwany od rzeczywistości. Tylko tu wygrywa i zawsze będzie PO. To właśnie odróżnia to miasto od reszty zacofanej ściany wschodniej….

 14. Wiadukty już otwarte. Światła na rondzie włączone. Korek na Krochmalnej za Pszczółkę… Powodzenia rano.

  • Dokładnie. Powodzenia rano i o 15.30. Szczęścia zdrowia życzę.

  • abc z elementarza

   To samo będzie za 1,5 roku czy za 2 lata, jak dokończą Trasę Zieloną i włączą ją do ul. Krochmalnej w wyjazd na rondo pod estakadą, prawoskręt – 1 pas, 10 sekund zielone i korek od stadionu… I ciekawe jak długi będzie pas dla skręcających w prawo, bo dojdzie blokada autami pasa na wprost.

  • A gdzie rano nie ma korków? Są samochody, to są i korki. Nikt nie broni iść z buta, nie będziesz w korkach stał. To taka polska mentalność – nie ma inwestycji – źle, bo nie ma po czym jeździć, są inwestycje – źle, bo korki. Nie dogodzisz Januszom.

 15. Co z tego, że otworzą wiadukt jak kolej właśnie zabrała się za dalszą budowę wiaduktu więc zaraz za nim będą zwężenia i korki. Brawo wy, brawo PIS i jego inwestycje drogowo-kolejowe.
  A w sprawie Wyścigowej, dobrze zrozumiałem? Wybudowali drogę nie pytając się wojska? O co trzeba się jeszcze pytać te macierowiczowe bękarty?

 16. za rondem nowym krochmalna stoi wybudowany przystanek widmo jak bedzie łącznik do stadionu będzie ok ale przez ten czas wandale zniszcza go parokrotnie może go zdemontować i za pare lat będzie jak nowy

 17. Ciekawe czy usuną wszystkie niepotrzebne żółte linie czy jednak, jak to z polską mentalnością, będą aż do zdarcia pomagały w różnych interpretacjach zdarzeń drogowych i wykroczeń…

 18. Miałem już okazję przejechać wiaduktem na Krochmalnej jezdnią w stronę Wrotkowa. Jest poważna wada. Duży poprzeczny uskok na przełamaniu jak kończy się podjazd i zaczyna się wypłaszczenie i przęsło wiaduktu. Droga idzie tam lekkim łukiem. Deszcz, słabe amortyzatora i będą poślizgi. Szykuje się kolejne newralgiczne miejsce jak łuk przy młynie krauzego.

 19. No muszę przyznać, że jestem pełen podziwu dla geniusz „tfurcuf” tego potworka. Ktoś na niezłym haju to wymyślił. To kolejny dowód na to jak ciężko jest z myśleniem w magistracie.

 20. Przypomnę jeszcze, że na tym śmiesznym rondzie znajdzie się dodatkowo sporo autobusów z docelowo przenoszonego dworca PKS.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9319zł 0.13%
  • GBP 4.9277zł 0.44%
  • EUR 4.3438zł 0.03%
  • CHF 3.9668zł 0.14%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Godzina dla życia – wykład otwarty na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym
   Święto Pieczonego Ziemniaka w Deszkowicach Pierwszych
   Przyjdź na piknik charytatywny, pomóż małej Anielce. Dziewczynka urodziła się z połową serduszka
   120 lat minęło. Strażacy z Nałęczowa będą świętować rocznicę powstania jednostki
   Poznajmy Się: Rodzinny piknik integracyjny na Kryształowym Osiedlu
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.