Rondo już otwarte, niebawem pojedziemy wiaduktem na ul. Krochmalnej. Jest też zgoda dla kolejnej inwestycji

W nocy usunięte zostaną barierki uniemożliwiające wjazd na nowy wiadukt łączący ul. Krochmalną i Diamentową. Zielone światło ma też nowa ul. Wyścigowa, czyli przedłużenie ul. Wrotkowskiej.

Dwie z dużych inwestycji drogowych na terenie Lublina, przy których prace zostały zakończone wiele tygodni temu, mogą być udostępnione kierowcom. Nadzór budowlany wydał zgody na użytkowanie wiaduktu na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z ul. Krochmalną, a także nowej ul. Wyścigowej, będącej połączeniem ul. Dywizjonu 303 z ul. Wrotkowską.

W przypadku wiaduktu, kierowcy będą mogli nim jeździć już od czwartkowego poranka. Na najbliższą noc zaplanowano bowiem usuwanie barier uniemożliwiających wjazd zarówno na wiadukt. Nowe rondo, które powstało pod nim już zostało już otwarte. Udostępniono również łącznicę, dzięki której kierowcy zjadą z ronda w kierunku dworca PKP bez potrzeby zawracania na skrzyżowaniu z ul. Wrotkowską. Od jutra uruchomiona zostanie także sygnalizacja świetlna.

Nieco dłużej kierowcy poczekają na udostępnienie im ul. Wyścigowej. Zgoda nadzoru budowlanego jest tylko warunkowa, dotyczy tylko jezdni z wyłączeniem chodnika znajdującego się na wiadukcie nad bocznicą kolejową. Wymienione muszą zostać bariery chroniące pieszych przed upadkiem z wysokości, które nie posiadają odpowiednich certyfikatów. Jednak nie to jest powodem dalszego oczekiwania na otwarcie drogi. Miasto w tej sprawie musi się jeszcze porozumieć z wojskiem, przez którego teren biegnie nowa trasa.

Wciąż nie ma zaś zgody na użytkowania wiaduktów w ciągu ul. Grygowej. Tutaj miasto dostarczyło do nadzoru budowlanego kolejne dokumenty o które wnioskowali urzędnicy. Obecnie trwa ich weryfikacja.

(fot. UM Lublin)

Zobacz również

40 komentarzy

 1. od jutra rond na JP koło circle k zatkane na amen bankowo drugie zatwardzenie przy kraśnickich

 2. No brawo urzędnicy – uruchomią światła na rondzie pod wiaduktami gdzie nitką w stronę Wrotkowa będzie jeździł chyba tylko autobus co parę minut, a jedyne samochody korzystające z ronda ze światłami to będą auta jadące z Krochmalnej na Wrotków… cóż będą stały w na czerwonym przed kompletnie pustą nitką … a może akurat autobus będzie jechał…
  W tym mieście ciężko o myślącego urzędnika

  • aaa.. faktycznie łącznica ma być no to będą korki oj będą. Teraz jadąc w stronę Krochmalnej z powodu łącznicy trzeba będzie przeciąć drogę jadącym z krochmalnej w kierunku czubów…(na samej krochmalnej)

 3. Coś mi się zdaje że PISuarow zżera zazdrośc i nienawiśc. Dzięki PO i dobremu zarządzaniu miastem ciągle coś powstaje!. Tak, Lublin jest oderwany od rzeczywistości. Tylko tu wygrywa i zawsze będzie PO. To właśnie odróżnia to miasto od reszty zacofanej ściany wschodniej….

 4. Wiadukty już otwarte. Światła na rondzie włączone. Korek na Krochmalnej za Pszczółkę… Powodzenia rano.

  • Dokładnie. Powodzenia rano i o 15.30. Szczęścia zdrowia życzę.

  • abc z elementarza

   To samo będzie za 1,5 roku czy za 2 lata, jak dokończą Trasę Zieloną i włączą ją do ul. Krochmalnej w wyjazd na rondo pod estakadą, prawoskręt – 1 pas, 10 sekund zielone i korek od stadionu… I ciekawe jak długi będzie pas dla skręcających w prawo, bo dojdzie blokada autami pasa na wprost.

  • A gdzie rano nie ma korków? Są samochody, to są i korki. Nikt nie broni iść z buta, nie będziesz w korkach stał. To taka polska mentalność – nie ma inwestycji – źle, bo nie ma po czym jeździć, są inwestycje – źle, bo korki. Nie dogodzisz Januszom.

 5. Co z tego, że otworzą wiadukt jak kolej właśnie zabrała się za dalszą budowę wiaduktu więc zaraz za nim będą zwężenia i korki. Brawo wy, brawo PIS i jego inwestycje drogowo-kolejowe.
  A w sprawie Wyścigowej, dobrze zrozumiałem? Wybudowali drogę nie pytając się wojska? O co trzeba się jeszcze pytać te macierowiczowe bękarty?

 6. za rondem nowym krochmalna stoi wybudowany przystanek widmo jak bedzie łącznik do stadionu będzie ok ale przez ten czas wandale zniszcza go parokrotnie może go zdemontować i za pare lat będzie jak nowy

 7. Ciekawe czy usuną wszystkie niepotrzebne żółte linie czy jednak, jak to z polską mentalnością, będą aż do zdarcia pomagały w różnych interpretacjach zdarzeń drogowych i wykroczeń…

 8. Miałem już okazję przejechać wiaduktem na Krochmalnej jezdnią w stronę Wrotkowa. Jest poważna wada. Duży poprzeczny uskok na przełamaniu jak kończy się podjazd i zaczyna się wypłaszczenie i przęsło wiaduktu. Droga idzie tam lekkim łukiem. Deszcz, słabe amortyzatora i będą poślizgi. Szykuje się kolejne newralgiczne miejsce jak łuk przy młynie krauzego.

 9. No muszę przyznać, że jestem pełen podziwu dla geniusz „tfurcuf” tego potworka. Ktoś na niezłym haju to wymyślił. To kolejny dowód na to jak ciężko jest z myśleniem w magistracie.

 10. Przypomnę jeszcze, że na tym śmiesznym rondzie znajdzie się dodatkowo sporo autobusów z docelowo przenoszonego dworca PKS.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia