Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Rodzice podejrzani o znęcanie się nad trójką dzieci trafili pod policyjny dozór

Prokuratura zadecydowała o dozorze wobec rodziców, którzy podejrzani są o znęcanie się nad trójka dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Mundurowi zatrzymali małżeństwo w trakcie domowej interwencji. Maluchy zostały przekazane pod opiekę personelu placówki opiekuńczo-wychowawczej.

W nocy z poniedziałku na wtorek w tym tygodniu dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z miejscowości w gminie Chełm. Na miejscu interweniowali mundurowi.

– Skierowani na miejsce policjanci zastali tam kobietę w wieku 25 lat i 30-letniego męża. Oboje byli pod działaniem alkoholu. Pod ich opieką przebywało troje małoletnich dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Pomimo nocnej pory dzieci jeszcze nie spały. W domu panował bałagan i było zimno. Na miejsce dotarł personel medyczny. Po badaniach okazało się, że dzieci nie wymagały hospitalizacji – relacjonuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Maluchu zostały przekazane pod opiekę placówki opiekuńczo-wychowawczej, gdzie nadal przebywają.

– Policjanci zatrzymali małżeństwo. Ustalili, że dzieci były ofiarami przemocy domowej polegającej na zaniedbywaniu przez rodziców. Wczoraj oboje zostali doprowadzeniu do prokuratury, gdzie zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączony z zakazem zbliżania się do dzieci i kontaktowania z nimi – dodaje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

9 komentarzy

  1. Ten Chełm to wylęgarnia zła ,co tam się dzieje do licha ? Statystyki to miasto podbija na łeb na szyję.

    • A tam ludzie piją i jakby tak do wszystkich domów wnocy zaglądali to co druga rodzina była by oskarżona o zaniedbania albo inne

  2. Daj im boże jeszcze 800 plus na wódę.

  3. Winne oczywiście pińset plus.

  4. Naprodukowali dzieci, a teraz problem.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo