Robili zakupy cudzą kartą. Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem

Znaleźli kartę w czytniku przy kasie, zabrali ją i poszli na zakupy. Matka i jej syn usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem.

Mieszkanka Lublina wraz z synem podczas zakupów w centrum handlowym znalazła w czytniku przy kasie kartę płatniczą. Nie zgłosiła tego faktu pracownikom sklepu, czy też policji. Kobieta zabrała kartę i z synem przy pomocy przywłaszczonej kary dwukrotnie dokonali tam zakupów na koszt jej właściciela.

Zakupy udawały się, więc postanowili skorzystać raz jeszcze tankując na pobliskiej stacji. Tam wlali za dużo paliwa, bo karta odmówiła posłuszeństwa.

Właściciel zgłosił utratę karty na policję. Funkcjonariusze szybko zapukali do drzwi 50-latki. Zarówno kobieta, jak i jej syn nie zdawali sobie sprawy z tego, że użycie znalezionej karty bankomatowej to poważne przestępstwo. 50-latka myślała, że zostanie jedynie ukarana mandatem i będzie po sprawie. Jak się okazało, konsekwencje jakie poniosą obydwoje będą dużo poważniejsze.

Obydwoje usłyszeli już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. 50-latka i jej syn przyznali się do winy i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze, która została wymierzona w kwocie po 1,5 tys. zł.

(fot. Policja Lublin)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. I co. Ile ukradli? Minister Błaszczak wydał nie swoje 4 mln zł na pseudo ławki po ponad 80 tyś za jedną!!! Stoi m.inn. na litewskim. W Ikei kosztowałaby 1800 zł. Złodziejstwo w biały dzień. To jest sprawiedliwość po polsku

  • @Jack…

   Oj tam, oj tam… Niezależnie kto przy korycie, świnie muszą żreć. Tak było za Peuo, jest za Pissu i będzie… Niezależnie kto następny.

   Taka nasza mentalność narodowa.

   Pamiętasz, co pisał i mówił Piłsudski: ” Naród wspaniały, tylko ludzie kur*y”. Ja już dawno straciłem nadzieję na normalność. Nawet w takiej Islandii. po wydarzeniach po referendum w 2010 roku, w ostatnim czasie ewidentnie wraca do gry stary układ. Tylko w innych gatkach 😉

   Zagrozić pospolitym ruszeniem i groźbą poucinania rąk złodziejom oraz języków kłamcom – zdajesz sobie sprawę co zostałoby z „elit” oraz du*owłazów w strukturach władzy oraz obozach opozycyjnych? Myślę, że spora grupa emigrantów na taką wieść myślałaby realnie o powrocie na stare śmieci, do Ojczyzny. (Nie)stety, wielokrotność tego wyje***łaby na emigrację – z przyczyn „politycznych” 😉 rzecz jasna.

 2. PiS przynajmniej daje ludziom. Tamte kur..y same żarły.

  • Prawda Pis chociaż ludziom daje

   • Trzeba tylko uściślić, że daje wyłącznie swoim ludziom.
    65 tysięcy miesięcznie dla pani filolog na przykład.

    • Wyjdź ze swojej ziemianki, rozejrzyj się po świecie i porozmawiaj z normalnymi ludźmi. Zobaczysz, że komunistyczny beton ma coraz mniejsze wpływy chociaż donosi oszustwa do PE.

     • Oj tak, aż furczało.
      W 2014 donosili na Polskę i łamanie demokracji europosłowie Duda (ten dobrze ulokowany obecnie) i Czarnecki (Richard, ten od dobrze ulokowanego synka).

  • Oj… będą Twoje dzieci (o ile je posiadasz) płacić „odsetki” od darowizn PiSu.

   Za bardzo to wszystko śmierdzi „podwójną księgowością” lub „drukowaniem papieru”

   Jak się ostatnimi czasy czyta raporty GUSu, to druga opcja pasuje jak ulał. Oficjalne raporty jedno, szara rzeczywistość – drugie. Nie jestem z wykształcenia ekonomistą, ale prowadzę własną działalność i pewne rzeczy działają tak samo w makro- i mikroskali. Tyle, że „duży” może więcej.

   Swego czasu USA całkiem nieźle funkcjonowało z oficjalnym dodrukiem dolara. Gospodarka wewnętrzna miała się bardzo dobrze.

   A jak jest u nas? NBP w rękach PiSu, więc… 😉

  • Ze swoich daje, czy jak?
   Zapytaj jak się podoba to „dawanie” tym, którzy robią coś poza robieniem dzieci – nauczycielom, policjantom, strażakom, oni bezbłędnie tobie odpowiedzą co o tym „dawaniu” sądzą.

 3. Dlaczego kradzież z wlamaniem przecież karta została znaleziona nikt się po nią nie włamywał skąd się wzięło wlamanie? Wytłumaczy mi ktoś

  • Nie będę zaśmiecał forum…

   Mam nadzieję, że Redakcja pozwoli na umieszczenie źródła zewnętrznego 😉

   rp.pl/Prawo-karne/305299994-Uzycie-kradzionej-karty-zblizeniowej-moze-byc-kradzieza-z-wlamaniem.html

   • Przy takiej argumentacji to już krok, aby każdą kradzież uznać za kradzież z włamaniem. Poza tym, w Polsce nie istnieje prawo precedensu. To, że Sąd Okręgowy w Słupsku uznał płacenie zbliżeniowo za kradzież z włamaniem, nie oznacza, że wszystkie sądy będą tak robić.

  • Może chodzi o włamanie na konto 😀

 4. Lublin i wszystko jasne

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki
  Dzień Ziemniaka w Końskowoli. Będą pokazy i smaczne dania z ziemniaków