Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Robiła prace porządkowe na działce, znalazła granat

Mieszkanka jednej z miejscowości w gminie Grabowiec, podczas prac porządkowych natrafiła na niewybuch. Jak się okazało, był to skorodowany granat z zapalnikiem.

Mieszkanka gminy Grabowiec w powiecie zamojskim, podczas prowadzonych na działce prac porządkowych, natrafiła na niewybuch z czasów II wojny światowej. 56-latka natychmiast przerwała prace i powiadomiła policjantów.

Na miejscu funkcjonariusze zidentyfikowali niebezpieczny przedmiot i okazało się, że był to skorodowany granat ręczny z zapalnikiem. Znalezisko oraz teren wokół niego zostały zabezpieczone przez mundurowych z Miączyna. Powiadomiony patrol saperski zajął się wywiezieniem i neutralizacją niewybuchu na poligonie.

Policjanci apelują o właściwe zachowanie przy znalezieniu niewybuchów. Tego typu przedmioty, pomimo upływu lat, mogą być bardzo niebezpieczne. Nigdy samodzielnie nie próbujmy ich dotykać, sprawdzać oraz przenosić. Teren odnalezienia niewybuchu należy oznaczyć, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki policji, który skieruje w to miejsce policjantów.

(fot. Policja Zamość)

3 komentarze

  1. Gondol Jerzy z Nadwisły

    Tyle lat po wojnie, a ona dopiero teraz robiła porządki ??? 😆

  2. A mogła odnieść na komisariat jak półgłówki…

  3. Gdyby niewybuch wybuchł, to byłby wybuch.

Z kraju