Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Robert Derewenda obiecuje zlikwidowanie w trzy miesiące dziur na ulicach Lublina. Krzysztof Żuk: „Nie wziął udziału w głosowaniu”

Podczas wczorajszej konferencji prasowej kandydat na prezydenta Robert Derewenda odniósł się do jakości ulic w Lublinie. – Stan dróg w Lublinie pogorszył się na tyle, że nawet wybory samorządowe nie mogą naprawić zaniedbań i dziur, które powstały przez lata – powiedział kandydat na prezydenta miasta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Dodał, że dziury w drogach na terenie miasta zostaną zlikwidowane w ciągu trzech miesięcy. Na te słowa zareagował obecny prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, a także miejscy urzędnicy.

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa dotycząca stanu dróg w Lublinie. W konferencji udział wziął kandydat na prezydenta Lublina Robert Derewenda oraz kandydaci do Rady Miasta oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Działacze PiS spotkali się z dziennikarzami pod kładką na ul. Sowińskiego.

– Miałem nadzieję, że 7 kwietnia, że wybory samorządowe zdopingują na tyle dotychczasowego prezydenta Krzysztofa Żuka, że uda się przynajmniej załatać dziury w drogach, ale widać przekracza to możliwości pana prezydenta. Rzeczywiście przez ostatnie lata stan dróg w Lublinie na tyle się pogorszył, że nie sposób było w ciągu kilku tygodni przed wyborami załatać wszystkich dziur, które nie tylko proszę państwa mamy po zimie, ale przede wszystkim te dziury, to wynik zaniedbań, zaniechań jeśli chodzi o remont, jeśli chodzi o łatanie dziur w ostatnich latach. Obawiam się, że te dziury, które nie zostały załatane do 7 kwietnia, poczekają na kolejne wybory. Być może kolejnych 5 lat, bowiem są takie miejsca, są takie drogi w Lublinie, które przez ostatnie lata nie mogły liczyć nawet na załatanie dziur czy wyrównanie. Nie wiem jak to nazwać proszę państwa, bo są to bardzo poważne wyboje. Przygodą wręcz w Lublinie jest przymierzanie ulicy Zana, jazda tym odcinkiem ulicy Sowińskiego, ulica Witosa, Aleja Warszawska, można by tutaj proszę państwa w nieskończoność wymieniać, ale chciałem wymienić te główne arterie proszę państwa, którymi codziennie przemierza setki, jeśli nie tysiące mieszkańców Lublina i które rzeczywiście sprawiają, że nasze samochody są coraz gorszym stanie – powiedział Robert Derewenda.

Na te słowa zareagował Urząd Miasta Lublin, który przesłał do nas słowa polemiki, do problemów poruszanych na konferencji przez kandydata na prezydenta Lublina z ramienia PiS.

– W ciągu ostatnich 5 lat na remonty lubelskich dróg przeznaczyliśmy ok. 24 mln zł, a środki na ich bieżące utrzymanie wyniosły blisko 70 mln zł. Tylko w tym roku na pozimowe trwałe naprawy jezdni, czyli frezowanie starej nawierzchni i kładzenie nowej, które objęły blisko 100 kluczowych lokalizacji, przeznaczyliśmy ok. 3,5 mln zł. Doraźne, tymczasowe naprawy ubytków w jezdni prowadziliśmy również w okresie zimowym. Objęły one kilkadziesiąt ulic, a ich koszt wyniósł blisko 1 mln zł. W budżecie miasta na 2024 r. na remonty ulic w mieście zabezpieczyliśmy ponad 12 mln zł, zaś na bieżące utrzymanie dróg 15 mln zł – trzykrotnie zwiększaliśmy środki w budżecie miasta na ten cel, w sumie o łączną kwotę 6 mln zł. W tym roku zima faktycznie mocno odbiła się na lubelskich drogach. Dlatego już w lutym na ulice wyjechały pierwsze ekipy drogowe, które każdego dnia naprawiały ubytki, także te zgłaszane nam przez mieszkanki i mieszkańców oraz patrole Straży Miejskiej. Do remontów cząstkowych stosowaliśmy też bardziej trwałą technologię. Wiosną na części ulic, których stan najbardziej tego wymaga, wymienimy też asfalt – informuje Katarzyna Duma rzecznik prasowy prezydenta Miasta Lublin.

Do sprawy odniósł się również sam prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

– Mój kontrkandydat dziś zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem miasta, w trzy miesiące wyremontuje lubelskie drogi. Szkoda, że nie miał ochoty zająć się tym tematem, gdy na lutowej sesji Rady Miasta przesuwaliśmy 3 mln zł na ten cel i po prostu nie wziął udziału w głosowaniu, choć na sesji był obecny. Czyżby ten temat był dla niego interesujący jedynie w kontekście kampanii wyborczej? – skomentował wypowiedź Roberta Derewendy prezydenta miasta Lublin Krzysztof Żuka.

83 komentarze

  1. W Świdniku od 25 lat rządzi Burmistrz z Parti Pis. A ulice w mieście 45tys. sa jak czysta kartka papiru.Więc nie rozumiem co ma tu partia jaka żądzi w danym mieście. Dla Żuka nie liczą się ulice w mieśćie tylko sadzenie dzrew i kwiatów i patodeweloperka. Jak wygra kolejne wybory to będziemy latać helkikoptermi po mieście.

  2. Poświęci i będą załatane.

  3. Ten pajac obiecuje gruszki na wierzbie tylko po to żeby na niego głosować. #preczzderewenda

  4. ta…dyrektor ipenu nadaje się na prezydenta

  5. Koniec PoPis'ów

    Już PiS Naam państwo poprawił teraz PO dobija. Dziękujemy popisowi za służbę. Jak się popis weźmie za ulice to dziury będą dalej ale kasa zniknie w ich kieszeniach. W tych wyborach zagłosować można tylko na alternatywną propozycje, a ten artykuł wmawia, że tylko popis (czyli spadkobiercy PZPR). Zróbcie im na złość i zagłosujcie na Konfederacje i bezpartyjnych samorządowców.

  6. Gdyby pisowcy nie blokowali pieniędzy z UE i nie zabierali pieniędzy samorządom do centrali na wielkogabarytowe czeki (szczególnie tym nie ich), to nie było by tego problemu. To oni go stworzyli i teraz będą dzielnie rozwiązywać.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112