690 680 960

Rekord ciepła w listopadzie został pobity. Słonecznie będzie również w nadchodzącym tygodniu

W sobotę w Polsce zanotowano najwyższą temperaturę w listopadzie od kilkudziesięciu lat. W naszym regionie było znacznie chłodniej.

W sobotę w stacji meteo w miejscowości Polana w gminie Czarna w powiecie bieszczadzkim zanotowana została rekordowa w listopadzie temperatura. Termometry pokazały 24,6 stopni Celsjusza.

Tym samym pobite zostały dotychczasowe rekordy ciepła. Jeżeli chodzi o pomiary powojenne, to w dniu 2 listopada 1968 roku w stacji obserwatorium położonej na terenie Ogrodu Botanicznego w Krakowie urządzenia pokazały 24,0 stopni Celsjusza. Z zapisów przedwojennych wynika, że 1 listopada 1926 roku w Cieszynie było 23.7 stopni Celsjusza.

W naszym regionie sobota nie była jednak tak ciepła. Najwyższą temperaturę zanotowano w Zamościu, gdzie termometry pokazały 19,1 stopni Celsjusza. W Tomaszowie Lubelskim w tym samym czasie było 19,0 stopni Celsjusza. W Nieliszu zanotowano 18,6°C, w Tarnogrodzie 18,4°C, Jarocinie 18,1°C, Wysokiem 15,8°C, Bezku 15,6°C, Włodawie 15,5°C, Radawcu 14,8°C, Terespolu 13,4°C, Ciciborze 12,6°C, Puławach 12,3°C a w Jarczewie 11,4°C.

Jak zapewniają meteorolodzy, w najbliższych dniach na Lubelszczyźnie również będzie ciepło, a termometry w ciągu dnia pokażą nawet 17 stopni na plusie. Umiarkowane zachmurzenie i związane z tym ochłodzenie pojawi się w piątek. Później spodziewane jest już pogorszenie pogody, a temperatury nie będą przekraczały 10°C.

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. Ale za to zima będzie jeszcze w maju.Na jedno wychodzi .

  2. Do przeżycia.

  3. W maju będzie lato, a w Ameryce będą martwić się o opony się..

  4. Nie moge się doczekac aż bedzie dużo śniegu i lodu na drogach bo nienawidze kierowców człowiek nie ma jak wyjść na dwur bo tylko smrodzą i są wypadki codziennie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Sprawdź program Festiwalu Re:tradycja – Jarmark jagielloński. 19-21 sierpnia, Lublin – Stare Miasto
Święto muzyki tradycyjnej oraz finał projektu „Zagraj nam muzyczko. Graj na cały kraj!”
Największe wydarzenie w Lublinie dla osób z niepełnosprawnością
Dożynki dworskie w Muzeum Wsi Lubelskiej
Re: tradycja – Jarmark Jagielloński ponownie zawita do VIVO! Lublin