Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Reforma Łabunie: Jechał motorowerem bez tablicy rejestracyjnej i wiózł pasażera bez kasku. Miał 1,2 promila

W poniedziałek zamojscy policjanci zatrzymali kierowcę motoroweru, który jechał jednośladem bez kasku i tablicy rejestracyjnej. Na koniec okazało się, że 19-latek był pijany.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Reforma Łabunie. Policjanci zatrzymali do kontroli motorower, którego nie posiadał tablicy rejestracyjnej a pasażer jednośladu jechał bez kasku.

– 19-letni mieszkaniec gm. Łabunie kierujący motorowerem miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Poproszony o okazanie dokumentów pojazdu, młodzieniec wyznał, że ich nie posiada, a motorower stanowi własność członka jego rodziny. Dokumentu uprawniającego do kierowania tego rodzaju pojazdami nastolatek również nie posiadał, bo nigdy nie zostało mu ono wydane – informuje podinsp. Joanna Kopeć z zamojskiej Policji.

Nastolatek nie pojechał dalej jednośladem a za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

2015-09-08 12:22:24
(fot. ilustr .lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. Jaśko Antymotorek

  Niby wszystko OK tylko, że Reforma Łabunie to DK17, nie 19. No i przede wszystkim „Dokumentu uprawniającego do kierowania tego rodzaju pojazdami” nie trzeba gdy ma się ukończone 18 lat 😉 Inna sprawa to oczywiście dowód rejestracyjny i OC ale to nie są uprawnienia do kierowania 😉

  Pozdro.

  • Trzeba mieć prawo jazdy kat. AM albo B.

   • Jaśko Antymotorek

    Art. 87. 3. uprd:
    „Nie wymaga się uprawnienia do:

    1) kierowania rowerem, motorowerem lub pojazdem zaprzęgowym od osoby, która ukończyła 18 lat; „

    • Nie wiem jaką ustawę cytujesz kolego. Od stycznia 2013 obowiązuje Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r.
     o kierujących pojazdami, która wprowadziła nową kat. AM.
     Tyle się ostało bez prawa jazdy (art. 3):
     „4. Osoba, która ukończyła 18 lat, nie jest obowiązana do posiadania dokumentu stwierdzającego posiadanie uprawnienia do kierowania rowerem lub pojazdem zaprzęgowym.”

     Ustawa nie dotyczy tych osób, które miały skończone 18 lat przed jej wejściem w życie, co w tym przypadku nie ma zastosowania, skoro chłopak ma 19 lat.

     Pozdrawiam

     • Jak zwał, tak zwał – najważniejsze mili prawnicy, że dzięki czujności naszych dzielnych policjantów moczymorda będzie zap…dalał per pedes, czyli z buta.

     • W przyrodzie występują też skutery o pojemności większej niż 50cm3.

 2. Musiał czy nie musiał do piachu gnoja zanim innego przez niego będę musiał zasypać.