Po raz kolejny jechał pijany, bez uprawnień i niekompletnie ubrany

W sobotę lubelscy policjanci zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę. Okazało się, ze tydzień wcześniej również wpadł na jeździe po pijanemu.

W sobotę lubelskiej drogówki wspierani przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej prowadzili na terenie powiatu lubelskiego akcję pod kryptonimem „Stop agresji na drodze”.. Patrole ustawione w wielu miejscach kontrolowały kierowców czy nie prowadzą pojazdów pod wpływem alkoholu. Dodatkowo przy pomocy specjalistycznych testerów sprawdzano również, czy kierujący nie znajdują się pod działaniem narkotyków.

Tuz po godzinie 20-tej w Krężnicy Jarej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli skodę. Od kierowcy od razu czuć było silna woń alkoholu. Badanie alkomatem tylko potwierdziło przypuszczenia, gdyż kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Gdy mężczyzna wysiadł z auta okazało się również, że nie ma na nogach butów. Po chwili, po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że w ubiegłym tygodniu mężczyzna został również zatrzymany za jazdę po pijanemu. Wtedy badanie wykazało, że miał w organizmie 2,2 promila. Dodatkowo wtedy również kierował w niekompletnym ubraniu, gdyż nie miał na sobie koszulki.

Łącznie przez całą noc, w ramach prowadzonych działań, funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu 1672 kierujących. Wśród nich ujawniono 5 osób, które prowadziły pojazdy po pijanemu.

(fot. lublin112)
2014-08-25 19:40:01

10 komentarzy

 1. Jak nie zaczną zbierać samochodów za jazdę po pijaku to takie bydlaki będą jeździć mimo zabieranych praw jazdy.

  • Absolutnie popieram. Ponadto powinni ucinać im jaja a jak nie pomoże to ręce (albo odwrotnie już sam nie wiem 😉

 2. olo nie tylko powinni zabierać te samochody ale i potem je sprzedawać a pieniądze oddawać na domy dziecka lub podobne instytucja

 3. Nie przebadali 1672osoby. Maksymalnie 1669, bo mnie badano trzykrotnie tej nocy.

 4. Zabranie auta nic nie da bo sobie pożyczy od kogoś albo kupi śmiecia za grosze. Ja bym zamykał na badania w wariatkowie i to na dłuższy czas. Prawda jest taka że jak pijany spowoduje wypadek to tydzień gadają w tv o tym a potem wszystko ucicha i nikt już nie wie jaka była kara. Ten co dachował BMW wybił ludzi i było głośno a teraz co cisza. A i tak na korzyść miał fakt że był pijany i uznano że kara będzie mniejsza bo nie był świadomy tego co robi.
  To jest polska, tu trzeba płacić mandaty na rzecz państwa. W ostatni długi weekend zrobiłam 400 km miała by akcja trzeźwość a tak naprawdę mijałem 2-wie laserówki i z 6 nie oznakowanych aut, ani razu nie dmuchałem.

 5. Pijani kierowcy do kamieniołomów!

  Już kiedyś o tym pisałam, 2 grzywna za 2 złapanie po pijaku powinna być 10 razy wyższa od pierwszej. 2,2 promila 2,2 tysiąca, prawie 3 promile prawie 30 tysięcy, a 3 dopieprzyć 100 razy wyższą i do tego prace społeczne np. pomoc ofiarom wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców. Szkoda naszych pieniędzy, żeby gnojom opłacać wczasy „we więźniu”.

 6. A może by ktoś wreszcie zrobił taki czujnik w samochodzie, że jak kierowca wydycha promile, to automatycznie blokuje się auciątko i nie chce jechać z pijakiem za sterem?

 7. Kaśka z kurnej chaty

  Opój przegiął znacznie – w warunkach recydywy jechał bez butów, a kiedyś ponoć (o zgrozo !), nawet bez biustonosza!!!
  Co jak wiadomo – w Polsce obraża uczucia moherowych babć i matek Polek.

 8. mgr. Ćwierć - Cipkiewicz

  Jazda mężczyzny za kierownicą bez koszuli, albo chociaż marnego podkoszulka powinna być napiętnowana w 112, co innego gdyby autko prowadziła jakaś młódka z gołymi cyckami.

 9. Drogi Dr Skacz. Skąd pewność, że nie uwzględniono tego w statystykach i nie policzono Cie tylko jeden raz? Chciałeś zabłysnąć ale z matematyką byłeś zawsze na bakier. Proszę, wykonaj swoje obliczenia jeszcze raz 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska