Rajdowcy dla WOŚP: Wygraj przejazd rajdowym Lancerem „Tommiego Makinena”

Już najbliższą niedzielę 10 stycznia w całym kraju i poza jego granicami swój dwudziesty czwarty koncert zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Te szczególne dźwięki będą emitowane w celu zebrania pieniędzy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Od jedenastu lat w okręgu lubelskim PZM motoorkiestrowe dźwięki wzbogacane są o warkot silników. Nie inaczej będzie w tym roku. Automobilklub Chełmski wraz z gronem wypróbowanych partnerów zaprasza na zmagania w Chełmie i Lublinie. Obie imprezy co roku rozpoczynają się o minutę później, w tym roku będzie to godzina 10:24.

W Lublinie uczestnicy 11. RallySprintu „Rajdowcy dla WOŚP” zameldują się na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy przy ul. Grygowej 32. Organizatorzy przewidzieli pięć przejazdów (2 treningowe i 3 z pomiarem czasu) trasy nawiązującej do słynnego rajdu Barbórka, wraz z takimi charakterystycznymi elementami jak hopa przez górkę oraz widowiskowa beczka. Wpisowe wynosi minimum 50zł i w całości będzie wrzucane do puszki.

Organizatorzy przygotowali też dodatkowe atrakcje, z których zdecydowanie na czoło wybija się przejażdżka na prawym fotelu rajdowego Mitsubishi EVO – repliki auta Tommiego Makinena. Na lewym będzie oczywiście Hubert Maj.

Szczegóły licytacji:
https://www.facebook.com/events/189223371431132/

Partnerami wydarzenia są Driveart, ODTJ Lublin, MajMax Rally Team, Sonax i Power Horse.

W Chełmie uczestnicy 11. Wielkoorkiestrowego Rallysprintu spotkają się na szutrowym Torze Chełm przy ul. Hutniczej. Mróz spowodował, że po ponad dwóch miesiącach przerwy można wjechać na tor. Jak ocenia Patryk Szady, którego firmę od toru dzieli kilkanaście metrów, nawierzchnia jest równa i przygotowana na walkę kierowców. Kierowcy po zapoznaniu z trasą przejadą pięć prób sportowych z pomiarem czasu. Partnerami imprezy są MELIX, SUNgraf, firma SZADY, sklep Metro i Centrum Kserografii.

Do udziału w imprezach organizatorzy gorąco zapraszają wszystkich chętnych kierowców posiadających prawo jazdy i dysponujących sprawnym, dopuszczonym do ruchu samochodem. Rywalizacja będzie się odbywała w trzech klasach pojemnościowych i w klasyfikacji generalnej. Na najlepszych czekają puchary i medale tradycyjnie ufundowane przez firmę TRYUMF oraz „największe dyplomy świata”. Odbędą się też licytacje orkiestrowych gadżetów, w tym kubków z podpisem Jurka Owsiaka.

Dobra zabawa i duże emocje gwarantowane, więc gorąco zapraszamy.

2016-01-05 17:42:36
(fot. Nadesłane)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Takie akcje jak WOŚP, Pomóż dzieciom przetrwać zimę czy Świąteczna paczka działają na mnie przygnębiająco. Nie dlatego że są organizowane, ale dlatego że muszą być organizowane. Robi się po prostu smutno, że 25 lat po upadku komuny nasze społeczeństwo jest tak biedne że ludzi nie stać na jedzenie i ubranie dla dzieci, a oddziały szpitalne sa wyposażane z pieniędzy darczyńców a nie z budżetu mimo że podatki i skladki na ubezpieczenie mamy jedne z wyższych w europie. Wstyd, po prostu wstyd.

  • Mecenas Żyd Kapitalista

   mnie dziwi, że ludzie wrzucają swoje ciężko zarobione pieniądze do tych puszek.

   Oddaje w postaci podatków więcej pieniędzy rocznie niż zarabiam.

   Zliczając ZUS, pit, cit, VAT i podatek od nieruchomości moja firma płaci ponad 100.000 zł rocznie „DANINY” dla dobra ogółu .
   Niech z tych pieniędzy ci biedni i potrzebujący dostają paczki na święta.
   Szpitale niech z tej kasy kupują sprzęt na oddziały itd.

   Nie czuję potrzeby dzielić się pozostała częścią moich ciężko zapracowanych pieniędzy.

   A widzę co roku jak tłum „biednych” polaków co na nic nie mają z tych pustych portfeli wyciągają złotówki i wrzucają do puszek.
   Gdybym był w połowie tak biedny jak uważa się za biednego statystyczny polak to wolałbym kupić dziecku swojemu zabawkę czy ubranie.

   Dajecie się dymać i tyle. Ponad Połowę pensji oddajecie w podatkach a tą cześć której nie udało się opodatkować i trafi do waszego budżety domowego rozdajecie.
   Jak mówi przysłowie ” kto ma miękkie serce ten ma twardą d…”

 2. To już lepsze wrażenia w fiacie 126p chociaż napęd na tył…

 3. już znamy te ciemne interesy Owsika…

 4. Zaraz sie odezwie jakis,zeby wasze dziecko nie korzystalo ze sprzetu kupionego przez wosp.to Nie jest sprzet kupiony przez wosp!To pokazowka kupiona za procent uzbieranej sumy z pieniedzy naiwnych obywateli.wosp jest tylko posrednikiem.nastaly rzady ktore i tej „fundacji” sie moze wreszcie przyjzą.
  Do tej pory byl swiety i aniol postkomuny.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew