Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Rajd Rowerowy „Jastkowski Tour” już w ten weekend. Cykliści mogą jeszcze się zapisywać

W najbliższą sobotę, 15 czerwca, odbędzie się Rajd Rowerowy „Jastkowski Tour”. Do wyboru są dwie trasy, obie wiodą po malowniczych terenach, a udział w wydarzeniu może wziąć udział każdy chętny.

Trasa Rajdu Rowerowego „Jastkowski Tour” wytyczona została po malowniczych terenach Gminy Jastków. Wydarzenie, które odbędzie się już po raz trzeci, organizuje Stowarzyszenie „Piotrawin Razem”. Celem jest promowanie powiatu lubelskiego, gminy Jastków oraz wsi Piotrawin, propagowanie turystyki rowerowej a także zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku, rekreacji i dobrej zabawy. Nie bez znaczenia jest również działanie na rzecz bezpiecznych wakacji na terenie powiatu lubelskiego.

Uczestnicy mają do wyboru dwie trasy: rodzinną o długości ok. 15 km oraz ogólną, gdzie do pokonania będzie ok. 40 km. Obie wyznaczono lokalnymi drogami, które będą zabezpieczane m.in. przez policjantów i strażaków, dzięki czemu w Rajdzie mogą brać udział nawet najmłodsi cykliści. Start rowerzystów nastąpi o godz 10:00 i 10:15. Zapisy prowadzone są do czwartku. Swój udział można zgłaszać TUTAJ.

Na każdego uczestnika czekać będzie pamiątkowy medal. Dodatkowo przewidziane zostały nagrody. Te zostaną rozlosowane na terenie Kółka Rolniczego w Piotrawinie, gdzie zorganizowany zostanie także poczęstunek z grilla. Patronat nad Rajdem „Jastkowski Tour” objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Lubelski oraz Wójt Gminy Jastków. Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Fundusze na realizację wydarzenia pochodzą ze środków Powiatu Lubelskiego, partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie.

Rajd Rowerowy „Jastkowski Tour” już w ten weekend. Cykliści mogą jeszcze się zapisywać

4 komentarze

 1. Brudny pazur z Lubartowa też będzie jechał??

 2. Brudny pazur, blondi i bob oraz czarnoszyjec- figury z Lampartowa oraz Lotek i Macant i Gey ….

 3. franiu jedź i nie wracaj razem z rowerem , dziś na skrzyżowaniu gość rowerem przejechał na czerwonym na przejeździe dla rowerów potem na zielonym po PDP i właczył się di ruchu wymuszając na aucie masakra czy ktkolwiek z rowerzystów przesterzega przepisów ? kierowca auta jedno wykroczenie i afera , a tu łamanie staje się normą , kiedy równe karanie wszystkich za wszystko i co z OC dla rowerzystów , wysokie zagrożenie i won z chodników

  • 1. Masz do mnie pretensję, że nie dostał mandatu? Każdy powinien dostać mandat za przejazd na czerwonym. Ci przelatujący na wczesnym czerwonym także.
   2. Karanie wszystkich za wszystko? Za nieprawidłowe parkowanie też? A za niezatrzymanie się na strzałce również?
   3. OC na rower nie jest zabronione. Czy powinno być obowiązkowe? Może i tak. A dla poruszających się pieszo? Wózkiem sklepowym też można zrobić szkodę na parkingu.
   4. Ja uważam, że również kaski powinny być obowiązkowe? Oczywiście dla wszystkich.
   5. Won z chodników. Przede wszystkim samochodami, ale rowerami także.

   W 3/5 punktów się z Tobą zgadzam. A poza tym, to kiedy ostatnio jechał rowerem? I dlaczego bez OC?

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport