Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Radzyń Podlaski: Zepchnął ciężarówkę z drobiem do rowu i zderzył się z osobówką

W poniedziałek rano na drodze krajowej nr 19 doszło do zderzenia trzech pojazdów, dwóch ciężarowych i osobówki. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w poniedziałek rano na drodze krajowej nr 19 w Radzyniu Podlaskim. – Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze radzyńskiej drogówki kierujący pojazdem ciężarowym obywatel Litwy, jadąc obwodnicą miasta w kierunku Lublina, w pewnym momencie zaczął wyprzedzać ciężarówkę przewożącą drób. Podczas tego manewru zahaczył o pojazd ciężarowy i zepchnął go do rowu, a następnie zderzył się z jadącą z naprzeciwka hondą – poinformował nas mł.asp. Piotr Mucha z radzyńskiej Policji.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna i policja. Jedna osoba z hondy została przetransportowana do szpitala.

W rejonie wypadku występują spore utrudnienia w ruchu. Obecnie trwa przeładunek zwierząt na drugą ciężarówkę. Policjanci przypuszczają pojazdy wahadłowo. Częściowo nieprzejezdny jest pas w kierunku Kocka.

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci, za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, zatrzymali obywatelowi Litwy prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

2017-02-27 10:46:35
(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. a gdzie zdjęcia litwusa i poszkodowanej osobówki? bo jak narazie to tylko kurczaki

 2. Rzeczywiście musiał wyprzedzać, bo przecież jechał 91km/h a ten z kurczakami tylko 89km/h

 3. Uuuu za ten holowników nieźle beknie

 4. Pokazowy przykład na debatę do sejmu w temacie ” Czy wprowadzić zakaz wyprzedzania się ciężarówkom „

  • raczej : Czy wprowadzić zakaz wjazdu litwusom na teren RP ?

  • Trzeba wprowadzić zakaz transportu towarów przez Polskę zagranicznym firmom, albo wnieść opłatę 1000zł za każde zagraniczne auto przejeżdżające przez Polskę. Wtedy będzie na szkody!!!!

 5. Chicken Run

 6. TIR-Turystyka I Rekreacja

  Ja też dziś miałem taka sytuacje. TIR walił na mnie na czołówkę ale na szczęście było gdzie uciec.

 7. Tak właśni jeżdżą litwini . Jak w Skandynawii TIR wyprzedza pod góre to jest zawsze litwin lub inny rumun !

  • Po skandynawii TIRy to sporadycznie jeżdżą. W większości ciężarówki. Litusy wszędzie klasę pokazują tylko u siebie grzeczni… Swołocz dostanie tysiąca mandatu i usmiechniety jedzie dalej… Szkoda gadać co ten naród wyrabia. U nas szczególnie na K19 litusy i turki pokazują pazury a droga średniej klasy. Za malo policjantów i inspekcji. Patrole 26 godzin na dobę i doceniać jak trzeba a będą jeździć jak po Austrii czy Szwajcarii. Wystarczy sprawdzić prędkość z Tacho a nagroda na pewno jakaś bedzie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo