Puławy: Plantacja konopi pod podłogą. Rodzinny interes zlikwidowany

Kryminalni z KMP w Lublinie zlikwidowali profesjonalną plantację marihuany na terenie powiatu puławskiego. Pod podłogą letniej kuchni policjanci ujawnili kilkadziesiąt roślin blisko metrowej wysokości i ponad 200 gramów gotowego suszu.

Policjanci z Lublina podczas przeszukania jednej z posesji na terenie powiatu puławskiego ujawnili uprawę konopi.

– Pod podłogą letniej kuchni kryminalni odkryli pomieszczenie, w którym znajdowała się profesjonalna plantacja konopi. Nielegalna uprawa wyposażona była w system nawadniający oraz nawożący rośliny, czujniki i lampy grzewcze. W specjalnych pojemnikach rosło kilkadziesiąt roślin prawie metrowej wysokości. Ponadto w trakcie przeszukania policjanci znaleźli ponad 200 g suszu marihuany, amfetaminę, nasiona konopi, a także fachową literaturę dotyczącą prowadzenia profesjonalnej uprawy. Z tej ilości zabezpieczonych narkotyków można byłoby otrzymać około 800 dilerskich działek – informuje mł.asp. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Policji.

Na posesji znajdowało się dwóch braci w wieku 30 i 31 lat. Obaj byli zupełnie zaskoczeni wizytą policjantów.

– Mundurowi podczas przeszukania posesji znaleźli także karabinek kbks z tłumikiem i lunetą oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji do tej broni. Jak się okazało, broń należała do ojca zatrzymanych – dodaje mł.asp. Ewa Rejn-Kozak.

Bracia trafili do aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za uprawę i posiadanie środków odurzających w znacznej ilości grozi kara nawet do 10 lat  pozbawienia wolności.

– Zarzuty usłyszał także 55-letni ojciec zatrzymanych, który odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia mł.asp. Ewa Rejn-Kozak.

2017-01-20 09:17:22
(fot. Policja Lublin)

Zobacz również

17 komentarzy

  1. badz co badz rodzina została w komplecie haha 😀

  2. ten karabinek wyglada jakby byl złozony z jakiejs starej wersalki.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew