Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ptasznik w bagażu. Z granicy trafił prosto do ogrodu zoologicznego

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Dorohusku ujawnili w bagażu 44-letniej obywatelki Ukrainy pająka należącego do rodziny ptaszników. Pająk prosto z granicy trafił do zamojskiego ogrodu zoologicznego.

Podróżna tłumaczyła, że wiozła pająka dla syna pracującego w Polsce. Niestety, przed podróżą nie sprawdziła regulacji dotyczących przewozu zwierząt egzotycznych. Znaleziony okaz podlega ochronie gatunkowej na mocy przepisów Konwencji Waszyngtońskiej (CITES), a jego przewóz przez granicę dopuszczalny jest jedynie po uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia. Funkcjonariusze zatrzymali wyjątkowego pasażera, a wobec właścicielki wszczęli postępowanie karne.

Zgodnie z przepisami czyn, którego dopuściła się 44-latka jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat oraz bezwzględna konfiskata przewożonego okazu.

Zatrzymany pająk trafił do zamojskiego ogrodu zoologicznego.

Ze względu na atrakcyjny wygląd gatunek pająków Brachypelma został prawie całkowicie wytępiony w środowisku naturalnym.

2017-10-06 19:42:07
(fot. KAS)

6 komentarzy

  1. Chromatopelma cyaneopubescens NIE podlega ochronie gatunkowej na mocy przepisów Konwencji Waszyngtońskiej (CITES). Pająka odebrano bezpodstawnie.

  2. Niedlugo wszystko bedzie nielegalne

  3. Ciemnota i brak kompetencji jak widać się szerzy wśród wujkowo zalatwianych stanowisk

  4. Jak to jest brachypelma to ja jestem święty Piotr….
    To chromatopelma xd

Wiadomości z info112