690 680 960

Psy były uwiązane na łańcuchach w szczerym polu, bez dostępu do wody i jedzenia

40-letni mieszkaniec gminy Wohyń przetrzymywał swoje psy uwiązane na łańcuchach w szczerym polu. Zwierzęta nie miały dostępu do świeżej wody i jedzenia. Właścicielowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek po południu policjanci z Radzynia Podlaskiego wspólnie z przedstawicielkami stowarzyszenia „Empatyczni” dokonali sprawdzenia warunków przetrzymywania psów na terenie gminy Wohyń.

W sąsiedztwie jednego z gospodarstw na terenie gminy Wohyń w szczerym polu, przy belach słomy ujawniono dwa psy uwiązane na łańcuchach, bez obroży. Zwierzęta nie miały dostępu do jedzenia, a w ustawionych wiaderkach była zanieczyszczona woda, której czworonogi nie piły. Psy nie posiadały także schronienia pod warunków atmosferycznych.

Podczas interwencji 40-letni właściciel czworonogów obecny był w gospodarstwie. Mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem za znęcanie się nad zwierzętami, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

(fot. Policja Lubelska)

12 komentarzy

 1. Krystian from Dżamajka

  To jest plaga z tymi psami co niby odstraszają dzikie zwierzęta z pol. Dziwię się trochę, że policja się tym zajęła bo w powiecie bilgorajskim ignorowali ten problem

  • To i tak szczęście, że udało się te psy uratować. W przeszłości zdarzało się, że po takich uwiązanych przez niejednego bałwana psach stróżujących zostawały tylko łańcuchy, bo zajmowały się nimi wilki.

 2. Pieczychlebek Garncarz

  Teraz jego uwiązać.

 3. no i po co to nagłaśniać? przywiązać po cichu właściciela na 2-3 dni i później wypuścić.

 4. panu właścicielowi (celowo z małych liter bo zero szacunku) należy przywiązać do gołej szyi łańcuch i wepchnąć pod to siano bez dostępu do wody i jedzenia niech posiedzi i przemyśli swoje zachowanie zwyrol.

 5. P…ny wieśniak.

  • Wiesniakiem to on nie jest, bo prawdziwy wiesniak szanuje wszystkie zwierzeta ktore znajduja sie pod jego opieka. Dba o nie i nie pozwala aby dziala sie im krzywda. Ten pan to typowy przyklad zwyrodnialca. Nalezy jemu zalozyc lancuch i niech sobie sam tej slomy pilnuje

 6. Nie, nie więzienie bo tam będzie miał za dobrze szczere pole łańcuch na szyję i tylko brudna woda do picia nie miał bym litości nad takim bydlakiem

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas