Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przywłaszczyli kartę bankomatowa. Za pieniądze kupili głośnik i alkohol

Dwaj mieszkańcy Włodawy przywłaszczyli kartę bankomatową, a następnie wypłacili z bankomatów w sumie 2000 złotych. Sprawcy za gotówkę kupili głośnik i alkohol. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek policjanci z Włodawy otrzymali zgłoszenie od 69-letniego mieszkańca miasta dotyczące przywłaszczenia jego karty bankomatowej. Senior poinformował funkcjonariuszy, że przekazał swoją kartę płatniczą 29-letniemu znajomemu i poprosił go o zrobienie zakupów.

Jak się jednak okazało, 29-latek wraz ze swoim 27-letnim kolegą wpadł na pomysł, by poza zakupami dla starszego mężczyzny, wypłacić pieniądze w różnych kwotach i jednocześnie „wyczyścić” konto znajomego.

– Straty wyniosły prawie 2000 złotych, a do transakcji dochodziło pod koniec lutego bieżącego roku. Pokrzywdzony powiedział, że udostępnił swoją kartę bankomatową jedynie w celu wykonania zakupów, a o utracie pieniędzy dowiedział się z aplikacji bankowej – przekazała asp. szt. Kinga Zamojska-Prystupa oficer prasowy KPP we Włodawie.

Sprawcy przez 2 dni dokonywali transakcji zbliżeniowych, a za przywłaszczone pieniądze kupili głośnik i alkohol. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów i dziś usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
(fot. Policja Lubelska)

5 komentarzy

 1. Jak to mogli jego kartę przywłaszczyć? Właścicielem karty jest wystawca art.17 prawo bankowe.

 2. mam nadzieję że był to JBL

 3. Pączki kwiatów łąki - Wiosna ?

  Jeżeli bank się dowie, że ten Pan udostępnił kartę bez upoważnienia w banku to może go czekać niemiła niespodzianka. Jeżeli dojdzie do tego udostępnienie kodu PIN to pozostanie się aby oglądać za siebie i wypatrywać listu poleconego w celu udania się do banku.

  Wiadomo, że kartę każdy udostępnia jeżeli ma osobę której ufa.
  Więc dużo osób dziennie (nawet w tej właśnie chwili kiedy czytasz moją poezję) udostępnia ale banki póki się nie dowiedzą to nie weryfikują
  A tutaj ewidentnie jest głośno o tym – jeszcze Policja.

 4. Oby tylko nie celował w kogoś z tego głośnika…