Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przyszli do seniora z ofertą sprzedaży garnituru. Ukradli mu sporo pieniędzy

Senior stracił ponad 30 tysięcy złotych po wizycie dwójki nieznajomych, którzy weszli do jego mieszkania pod pretekstem sprzedaży garnituru. Po ich wyjściu, okazało się, że należąca do mężczyzny kasetka z pieniędzmi zniknęła.

W miniony weekend dyżurny w chełmskiej komendzie otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy w gminie Dubienka. Z relacji 86-letniego pokrzywdzonego wynikało, że do jego domu przybyły dwie nieznane osoby, prawdopodobnie samochodem marki Opel Vectra w jasnym kolorze.

Mężczyzna i kobieta zaoferowali mu garnitur na sprzedaż, a podczas prezentacji odzieży odwrócili jego uwagę. Po ich wyjściu senior zorientował się, że zniknęła metalowa kasetka, w której przechowywał ponad 30 tysięcy złotych. Teraz sprawą zajmują się policjanci.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności w tego typu sytuacjach. Pamiętajmy, że nie każdy kto puka do naszych drzwi musi mieć dobre intencje. Aby czuć się we własnym lokum bezpiecznie nie wpuszczajmy do niego obcych osób. Nie dajmy się zmanipulować i z ostrożnością podchodźmy do przekazywanych nam informacji. Jeżeli podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem niezwłocznie dzwońmy na numer alarmowy 112.

(fot. pixabay.com)

6 komentarzy

  1. A garnitur kupił?miałby do trumny ?

  2. Wesołe Romki znowu w akcji.

  3. W drzwiach jak staneli powinien im zaknąc przed nosem i nie gadać. Wiejski dziadek dał się zagadać.

  4. jeszcze normalny

    Ukraińcy czy cyganie? A może polskie zlewy.

  5. Znowu Italiańcy?

  6. W Świdniku ludzie uważajcie na panie ,,siostry””zatrudnione do mycia klatk schodowych.