Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przyszedł z nożem w ręku i zażądał alkoholu. Sprzedawczyni wypchnęła go ze sklepu

Mieszkaniec Baranowa najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Mężczyzna w miniony poniedziałek przyszedł z nożem do jednego ze sklepów na terenie gminy Baranów i zażądał alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce w miniony poniedziałek na terenie jednej z miejscowości w gminie Baranów w powiecie puławskim. Do sklepu spożywczego wszedł mężczyzna z nożem do cięcia płyt gipsowych i zagroził ekspedientce, że go użyje jeśli kobieta nie wyda mu alkoholu. Widząc to, sprzedawczyni wypchnęła mężczyznę ze sklepu i korzystając z okazji, że zaskoczony nie wiedział jak się zachować, zadzwoniła na numer alarmowy.

Policjanci z Kurowa udali się w rejon zdarzenia. Niedługo później zauważyli mężczyznę jadącego rowerem. Ponieważ jego wygląd pasował do opisu ze zgłoszenia, funkcjonariusze natychmiast go zatrzymali. Mężczyzną okazał się 52-letni mieszkaniec Baranowa. Był nietrzeźwy. Kolejne czynności uprawdopodobniły, że to on usiłował dokonać rozboju na ekspedientce.

52-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wykonaniu szeregu czynności procesowych, zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Policjanci z Kurowa wystąpili do prokuratora z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Puławski sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i aresztował tymczasowo 52-latka na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 12, na czas nie krótszy od lat 3.

(fot. Policja Puławy)

9 komentarzy

  1. teraz niech pokażą klasę i ujawnią jegomościa z maseczką i niebieską czapeczką.

  2. A 2500 za jazdę po pijaku to już nie dostał?

  3. A mandat w kwocie 2,5 tys za pijaczka na rowerze zapłaci skarb państwa …..bo na bank pijaczek nie wypłacalny

  4. Nie dostał bo teraz pójdzie siedzieć i to my będziemy na niego łożyć

  5. Chciałbym zobaczyć statystyki ilu z tych pijaczków na rowerach zapłaciło te 2,5 tys….obstawiam że ułamek procenta …a miało być tak strasznie odstraszająco …..autorzy zapomnieli że płatność mandatów nie dotyczy niewypłacalnej patologii

  6. To koło Baranowa barany na rowerach jeżdżą?