Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Przyjechali poszaleć po lesie. Wrócili z mandatami w kwocie 300 złotych (zdjęcia)

Grupę sześciu motocyklistów crossowych zatrzymała Straż Leśna Nadleśnictwa Krasnystaw po tym, jak na otoczonym stromymi wąwozami terenie urządzili sobie trasę rajdową. Każdy z nich otrzymał mandat karny.

W kompleksach leśnych całego kraju prowadzona jest obecnie akcja „Czysty Las 2019”, mająca na celu ujawnianie osób, które pozbywają się śmieci wywożąc je właśnie do lasów. W naszym regionie tereny leśne sprawdzają dodatkowe patrole zarówno leśników, jak też straży leśnej. Przy okazji działań, zwracają oni uwagę na inne wykroczenia, jakie popełniają przebywające w lasach osoby.

Strażnicy leśni z Nadleśnictwa Krasnystaw od pewnego czasu otrzymywali informacje o grupie amatorów jazdy na motocyklach crossowych, którzy upodobali sobie cenny przyrodniczo obszar w Leśnictwie Orłów. Na otoczonym stromymi wąwozami terenie urządzili sobie trasę rajdową. Obserwacje strażników pozwoliły im na ustalenie w jakich dniach tygodnia i w jakich godzinach najczęściej pojawiają się tam miłośnicy sportów motocyklowych.

Mając taką wiedzę przystąpili do działania. Na miejsce udali się pieszo, w wyniku czego zaskoczyli motocyklistów. Dzięki temu udało im się zatrzymać i wylegitymować sześciu mężczyzn. Na każdego z nich został nałożony mandat karny w wysokości 300 zł. Wszyscy z nich przyjęli grzywnę. Jak dodają strażnicy, motocykliści jednocześnie zadeklarowali, że od tej pory będą poświęcać się swojemu hobby w bezpieczniejszych miejscach, w których jazda na motocyklach jest w pełni dozwolona.

Leśnicy informują, że ekstremalne jazdy motocyklami, quadami czy też samochodami terenowymi po leśnych duktach są problemem wielu nadleśnictw. W ten sposób niszczone są cenne obszary leśne w tym strefy lęgowe ptactwa i zwierzyny, drogi i uprawy, torfowiska czy rzadkie gatunki roślin. W wielu przypadkach strat jakie ponosi przyroda przez bezmyślne działanie rajdowców nie da się zrekompensować.

Przyjechali poszaleć po lesie. Wrócili z mandatami w kwocie 300 złotych (zdjęcia)

(fot. Straż Leśna Nadleśnictwa Krasnystaw)
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie

37 komentarzy

  1. A wy bohaterzy co Święci ? Założę się ze nie raz w lesie smieciliscie itp. A tera strażnicy lasu tfuu na was jeździć i tak będziemy !!!

  2. Nooo ale jak robią hektarowe wycinki to nie niszczą przyrody tylko ją pielęgnują.W tedy nie ma winnych i mandatów tylko jest wszystko zgodne z prawem

Z kraju

Polityka i społeczeństwo