690 680 960

Przyjechali na posesję znajomego i zażądali zwrotu pieniędzy. Grozili pozbawieniem życia

Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców gminy Kock, którzy staną wkrótce przed sądem i odpowiedzą za stosowanie gróźb. Dwóch z nich zostało zatrzymanych przez policjantów podczas pościgu. Trzeci wpadł w ręce mundurowych po kilku godzinach.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegły piątek przed godziną 19 na jednej z posesji w gminie Ostrówek w powiecie lubartowskim. Mężczyźni w wieku 26, 27 i 35 lat przyjechali na teren posesji należącej do ich znajomego, który – jak twierdzi jeden ze sprawców, był im winien pieniądze.

Kiedy na terenie podwórka nie zastali mężczyzny, tylko jego rodzinę, sprawcy zaczęli grozić, zachowując się w sposób agresywny. Następnie poinformowali, że ich syn jest winien im 20 tysięcy złotych. Następnie wsiedli do samochodu i odjechali w kierunku Lubartowa.

Natychmiast o wszystkim zostali powiadomieni policjanci, którzy niezwłocznie przystąpili do poszukiwań mężczyzn. Jak się okazało, sprawcy porzucili samochód w okolicy stacji benzynowej w Tarle. W aucie mundurowi znaleźli kominiarkę i pałkę teleskopową.

W niedługim czasie funkcjonariusze zatrzymali 26 i 27-letniego mieszkańca gminy Kock. Ukrywali się oni w okolicy jednej z firm w miejscowości Tarło pod Lubartowem. Trzeci z mężczyzn, 35-latek został zatrzymany po kilku godzinach. Wszyscy trzej zostali osadzeni w lubartowskiej komendzie.

Wkrótce cała trójka odpowie za stosowanie gróźb w celu zmuszenia osoby do określonego zachowania, czyli jak w tym wypadku do zwrotu pieniędzy. Za powyższe grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lubartów)

14 komentarzy

 1. Ot i wsiowe gangstery.

 2. Rolnicy się przebranżowili na dodatkowy interes .

 3. Stosowanie gróźb w celu wymuszenia zwrotu pieniędzy – to może i jest przestępstwo, gdy dług nie istnieje. Gdy się jednak pożyczyło komuś kasę, a on nie oddaje i nie odbiera telefonu, to co robić? Upomnieć się o swoje to zbrodnia?

 4. Dożywocie powinni im dać!
  Wielcy koccy gangsterzy co w pojedynkę sprawy załatwić nie potrafią, tylko we trzech i z pałami!!!
  Szkoda, że prawdy nie powiedzieli dlaczego najechali na ten dom!!!

 5. Bo długi się oddaje ,proste .

 6. Słychać było o młodych wilkach , ale młodych burków to jeszcze nie grali .

 7. Nowa waluta o nazwie [***]?!

 8. Brak zwrotu długu powinien być przestępstwem z karą minimum 5 lat więzienia. Ale państwo chroni patologię – z mieszkania nie wyrzucisz, pieniędzy pożyczonych nie odzyskasz.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas