690 680 960

Przygotują regulamin korzystania z parku. Ma to pomóc w walce z wandalami

Odnowiony niedawno park zyskał nowy blask, jednak nie brakuje osób, które niszczą zieleń oraz elementy małej infrastruktury. Dlatego też postanowiono przygotować regulamin, dzięki któremu wandale będą mogli być karani.

W najbliższy wtorek, radni Włodawy zajmą się regulaminem korzystania z Parku Miejskiego przy ulicy Kościuszki. Jego wprowadzenie ma na celu skuteczniejszą walkę z wandalami. Miasto niedawno uporządkowało i gruntownie przebudowało ten liczący ponad 2 tysięcy metrów kwartowych teren. Prace kosztowały 817 tys. zł.

W miejsce wydeptanych pełnych nierówności ścieżek, pojawiły się szerokie, równe alejki. Ustawiono przy nich ławki oraz urządzenia placu zabaw dla najmłodszych. Pojawiło się również stylowe oświetlenie, które dodaje uroku parkowi i pobliskiej cerkwi. Zniknęło też rozpadające się ogrodzenie, które zastąpiono nowym, z wydzielonymi miejscami, na których można usiąść. Posiana została nowa trawa oraz posadzone drzewa.

Jak wskazują miejscy urzędnicy, odnowiony park zyskał nowy blask, dzięki czemu stał się również dla mieszkańców jednym z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu. Jednak nie brakuje osób, które niszczą to, co niedawno zostało wykonane.

– Mieszkańcy regularnie zgłaszają nam przypadki niewłaściwych zachowań w parku przy ulicy Kościuszki. Najczęściej chodzi o spożywanie alkoholu, śmiecenie oraz niszczenie ławek i innych elementów małej infrastruktury. Wprowadzenie regulaminu korzystania z parku miejskiego pozwoli na skuteczne reagowanie na tego typu przypadki – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

W regulaminie mają się znaleźć m.in. zapisy o zakazie zaśmiecania terenu, niszczenia zieleni oraz rozkopywania gruntu, niszczenia. Do tego dochodzi również zakaz przestawiania ławek, koszy i innych urządzeń parkowych, a także spożywania na tym terenie napojów alkoholowych. Zaproponowano również wprowadzenie zakazu wprowadzania na teren parku zwierząt oraz wjazdu wszelkich pojazdów mechanicznych bez zgody zarządcy terenu.

Wprowadzenie regulaminu sprawi, że strażnicy miejscy oraz policjanci będą mogli stosować przepisy Kodeksu Wykroczeń wobec osób, które nie przestrzegają ujętych w nim zapisów.

(fot. UM Włodawa/nadesłane)

4 komentarze

  1. Niech go ogrodzą i kamery zamontują i wystarczy.

  2. Jeszcze strażnika z długopisem i każdy wchodzący podaje swoje dane oraz oświadcza że zapoznał się z regulaminem.dziwy panie

  3. Czy w aktualnym prawie nie ma żadnych zapisów mających zastosowanie w takich okolicznościach??? Nie mogę w to uwierzyć. Po co tworzyć dodatkowe przepisy,regulaminy,postanowienia,decyzje etc. To „biurokractwo” jakieś chore!

  4. hahahahaha i wandal po przeczytaniu regulaminu przestanie być wandalem

Kursy walut

  • USD 4.0202zł 0.73%
  • GBP 5.0656zł 0.47%
  • EUR 4.3382zł 0.34%
  • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas