Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Przyczyną pożaru było podpalenie. Policjanci ustalili, kto to zrobił

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego ustalili osobę podejrzaną o podpalenie stodoły. 20-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie, co więcej na swoim koncie ma podpalenie trawy na terenie gminy Drelów.

W ubiegłym tygodniu na terenie gminy Drelów doszło do pożaru stodoły i składowanych tam bel słomy. Pokrzywdzony oszacował straty na 7 tys. złotych. Dodatkowym zagrożeniem był fakt, że w bliskim sąsiedztwie budynku, który uległ spaleniu, znajdowały się również inne zabudowania narażone na zniszczenie.

Kryminalni z Międzyrzeca ustalili, że przyczyna pojawienia się ognia było podpalenie. Intensywne działania policjantów doprowadziły do ustalenia personaliów mężczyzny podejrzanego u udział w sprawie. Okazało się, że jest to 20-letni mieszkaniec tej samej gminy. Młodzieniec został zatrzymany. Mundurowi ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie podpalenie trawy, na terenie tej samej gminy.

20-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Odpowiadał będzie za umyślne sprowadzenie zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

2 komentarze

  1. Dwudziestoletni psychol! Oddział zamkniety do końca życia dla takiego czuba.

  2. jakim cudem stodoła ze słomą w środku była warta 7 tysięcy? nawet drewno, z której częściowo była zrobiona, ma większą wartość.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo