Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przychodził do matki do szpitala, przy okazji okradał pacjentów

Funkcjonariusze policji aresztowali 46-letniego mieszkańca Chełma, który podczas odwiedzin swojej chorej matki okradał pacjentów szpitala. Jego łupem padły portfele zawierające pieniądze, dokumenty oraz karty bankomatowe. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż był już karany za podobne przestępstwa.

W miniony weekend dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży dwóch portfeli, których poszkodowanymi byli pacjenci szpitala. Incydent miał miejsce, gdy ofiary przebywały na zewnątrz budynku.

Do tej sprawy zaangażowani zostali policjanci kryminalni, którzy wczoraj zidentyfikowali i aresztowali sprawcę. Okazało się, że to 46-letni mieszkaniec Chełma, który wykorzystując swoje odwiedziny u chorej matki, dokonał kradzieży.

Funkcjonariusze ustalili również, że nie jest to pierwsze przewinienie tego mężczyzny. W sierpniu tego samego roku, w podobny sposób, dokonał kradzieży portfeli dwóm innym pacjentom. Zabrał z nich pieniądze, pozostawiając dokumenty i karty, a następnie wyrzucał je. Dwa z tych portfeli zostały odnalezione przez przypadkową osobę na obrzeżach Chełma.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy, ponieważ wcześniej był już karany za podobne przestępstwa.

7 komentarzy

  1. Ta przychodził. Pewnie przyjeżdżał aŁdicą. I parkował, jak na kierującego aŁdicą w drzwiach. Ewentualnie (z wsiowego przyzwyczajenia) na trawniku.

  2. Typowy Chełm jest typowy. Jedyny okres świetności tego miasta to gdy kopali tam kredę. Jak najdalej.

  3. No jak, Polak zrobił coś takiego? Przecież mi jesteśmy idealni.

  4. To nie możliwe. Jutro na pewno będzie sprostowanie, że to pomyłka. Za pisu każdy jest bogaty i nie trzeba już wyjadać kartofli z zanęty dla dzików. W taką wiadomość to bym uwierzył jakby rządził Tusk albo Balcerowicz.

  5. Chełm to czerwona kraina

Dodaj komentarz

Z kraju