Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Przybyło policjantów. Ślubowanie złożyło 31 nowych funkcjonariuszy (zdjecia, wideo)

Od dzisiaj w naszym regionie przybyło policjantów. Zanim jednak rozpoczną służbę na ulicach, przejdą szkolenie gdzie nauczą się wszystkiego, co będzie im potrzebne w tym zawodzie.

W środę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Był to trzeci już w tym roku nabór nowych funkcjonariuszy, Wśród nich są 4 kobiety i 27 mężczyzn, wszyscy z nich służbowe legitymacje odebrali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Pawła Dobrodzieja. Wcześniej na uroczystym apelu ślubowali „służyć wiernie narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

Nowo przyjęci funkcjonariusze zanim założyli mundur musieli zaliczyć testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz pozytywnie przejść komisję lekarską. Teraz trafią do szkoły policyjnej, gdzie będą zdobywać wiedzę zarówno teoretyczną jak też umiejętności praktyczne, które będą im niezbędne podczas dalszej służby.

Gdy zakończą naukę trafią do poszczególnych komend w całym województwie. Najwięcej funkcjonariuszy zasili Komendę Miejską Policji w Chełmie. Rozpocznie tam służbę 11 osób. Pięcioro funkcjonariuszy trafi do Radzynia Podlaskiego, cztery osoby do Łukowa i Parczewa po dwie do Łęcznej i Świdnika oraz po jednej do Lublina, Białej Podlaskiej i Janowa Lubelskiego.

Przybyło policjantów. Ślubowanie złożyło 31 nowych funkcjonariuszy (zdjecia, wideo)
Przybyło policjantów. Ślubowanie złożyło 31 nowych funkcjonariuszy (zdjecia, wideo)

(fot wideo – KWP)
2016-06-08 22:43:41

18 komentarzy

  1. „Policjantów” czyt. darmozjadów.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo