690 680 960

„Przy raportowaniu zakażeń występuje tendencja spadkowa”. Od marca możliwe luzowanie obostrzeń

Z danych przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że następują spadki zakażeń koronawirusem. Jak informuje rzecznik rządu Piotr Müller, nie wykluczone jest luzowanie obostrzeń od marca.

Z danych dotyczących zakażeń koronawirusem wynika, że zaznacza się tendencja spadkowa w liczbie osób zakażonych koronawirusem w kraju. Porównując dane tydzień do tygodnia, liczba nowych zakażeń zmniejszyła się o blisko 30 procent.

Piotr Müller, rzecznik rządu przekazał, że przy raportowaniu zakażeń występuje „tendencja spadkowa”. Co więcej, nie wykluczył, że od marca rozpocznie się luzowanie obostrzeń w kraju.

– Jeżeli taka tendencja by się potwierdzała, to w marcu można by było mówić o pewnym luzowaniu obostrzeń. Maseczki, limity, dyskoteki – mamy jeszcze trochę obostrzeń. Liczę na to, że faktycznie w marcu będzie można pokazywać dobre decyzje, aczkolwiek jestem zawsze ostrożny. Tak jak wiemy, koronawirus nie raz potrafił pokazać swoje czarne oblicze – przekazał dzisiaj rzecznik rządu.

Jednocześnie Piotr Müller zaznaczył, że może zmienić się wkrótce system raportowania zakażeń z dziennego na tygodniowy. Jeżeli chodzi o maseczki rzecznik powiedział, że wszyscy byśmy sobie tego życzyli, ale nie chce przedwcześnie ogłaszać dobrych wiadomości.

COVID w regionie

Liczba łóżek dla pacjentów w lubelskich szpitalach – stan na dzień 20.02.2022 r. 1748/1153 – ogółem liczba łóżek dla pacjentów COVID-19/zajęte łóżka, 162/71 – ogółem respiratory dla pacjentów COVID-19/zajęte respiratory. Minionej doby odnotowano 372 zakażenia w regionie, nie zarejestrowano zgonów.

(fot. WOT)

44 komentarze

 1. Dobra to już nie przelewki. Pora zamknąć lasy.

 2. Sezon grypowy ( covid)! jak co roku się kończy

 3. O masz a ja myślałem o zakupie nowej maseczki 4F bo ta którą mam od dwóch lat już się przetarła🤣😂

 4. Zdecydujcie się raz piszecie że zbiera straszne żniwo raz że koniec pandemii,

 5. fałszywa pandemia

 6. OBOSTRZEŃ??? HAHAHAHA! JAKICH OBOSTRZEŃ??? 😀 Poza pierwszymi dwoma miesiącami pandemii w 2020 roku cały czas jest „róbta co chceta” na pełnym gazie. Wszyscy mają wszystko w d*pie.

  W kraju „cywilizacji życia” i „chrześcijańskich wartości” 110 tys. ludzi poszło do piachu, bo bydło nie chciało się szczepić i maseczek na swoje tępe morrdy zakładać.

  • Kajfasz, jaki ty opryskliwy jesteś. Za to co napisałeś, to ktoś powinien ci przerysować, tą ” tepą morrdę”.

  • do mamy i taty mów że bydło nieuku

  • Zakrzep się 5 dawka i nie pyskuj.

  • Obecnie i zaszczepieni umierają, bo nikt nie chce ich zbadać na czas. Możesz być szczepiony i 10 razy, ale jeśli dostaniesz covida i nabawisz się do tego zapalenia płuc, to i tak nic Ci to nie da, gdy zdiagnozują Cię dopiero po 7 czy 10 dniach jak skończy Ci się izolacja, wtedy będzie już stanowczo za późno. Dostaniesz się na oddział dopiero jak już będzie z tobą kiepsko. Obecnie jest potwierdzone, że szczepionki nie przyjmują się u każdego, więc i 10 dawek może nic Ci nie dać, lepiej sprawdź czy masz przeciwciała jeśli Cię stać wydać na to 100 zł, a to chyba nie zbyt wygórowana cena za ludzkie życie.

 7. no nie można tak!!przecież głupcy czekają na dawkę uzupełniającą , uszczęśliwiającą , ostateczną . jak mają żyć!!!

 8. Ja chce piątą dawkę

  • A masz pewność, że masz w ogóle przeciwciała po wcześniejszych dawkach? To ze Cię zaszczepili nie znaczy jeszcze, że szczepionka się przyjeła. Polecam wydać stówkę i zrobić sobie test, a potem dopiero brać kolejne dawki, a nie w ciemno.

 9. Dlaczego zaszczepieni boicie się normalnych ludzi?
  Co oni wam wstrzyknęli, że tak się boicie?
  Strach jest gorszy od bólu.

  • Ci co się boją to są zastraszeni paranoicy i pyskacze. Z jednej strony wierzą, że szczepionka chroni ich w 100% a z drugiej strony boją się zarazić. Całkowity brak myślenia i konsekwencji w nim zawartej. Tym ludziom potrzebna jest terapia psychologiczna, 2 lata życia w takich warunkach jakie mamy zrobiła im sieczkę w głowach. Z drugiej strony sam wirus ywyołuje zaburzenia psychiczne, a fakty są takie, że obecnie już prawie wszyscy mieli styczność z covidem, czy to poprzez infekcję czy przez szczepienie.

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas