690 680 960

Przy drodze Lublin – Nałęczów powstaje ciąg pieszo-rowerowy. Ma poprawić bezpieczeństwo

Ruszyła budowa chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 830 Lublin – Nałęczów w Sadurkach. Ciąg pieszo rowerowy będzie miał około 1,6 kilometra.

W Sadurkach koło Nałęczowa rozpoczęły się prace związane z budową chodnika i ścieżki rowerowej. Inwestycja zostanie zrealizowana wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 830 Lublin – Bochotnica przez gminę Nałęczów. Ciąg pieszo rowerowy rozpoczynał się będzie w rejonie granicy powiatów lubelskiego i puławskiego, w pobliżu drogi prowadzącej do miejscowości Maszki, zakończy zaś przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 827, która wiedzie do Bełżyc. Wzdłuż chodnika i ścieżki rowerowej ustawione zostaną też latarnie.

– O potrzebie realizacji tej inwestycji nie trzeba nikogo przekonywać. Droga 830 to jedna z najbardziej ruchliwych tras w naszej gminie, dlatego wydzielenie drogi dla pieszych i rowerów stało się jednym z priorytetowych zadań w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym – wyjaśnia Burmistrz Nałęczowa Wiesław Pardyka.

Jak dodają władze miasteczka, dzięki realizacji inwestycji powstanie ciąg o długości około 1,6 km, prowadzący od Nałęczowa aż do granic gminy, który nie tylko poprawi bezpieczeństwo użytkowników drogi, ale otworzy nowe możliwości rekreacyjne tworząc ścieżkę, idealną do spacerów i wycieczek rowerowych. W związku z prowadzonymi pracami w obrębie drogi kierowcy mogą spodziewać się okresowych utrudnień w ruchu.

(fot. Google Street View)

16 komentarzy

  1. Droga 834 Bełżyce – Niedrzwica. Droga jest tak roz%$#@na ze aż brakuje słów

Kursy walut

  • USD 3.985zł -0.15%
  • GBP 5.0509zł -0.09%
  • EUR 4.3337zł -0.36%
  • CHF 4.5678zł 0.02%

Polub nas