Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przewróciły się cysterny wypełnione olejem napędowym. Wielogodzinna akcja strażaków

Udało się bezpiecznie przepompować paliwo, jakie znajdowało się w wykolejonych wczoraj cysternach. Strażacy na miejscu zdarzenia pracowali blisko dobę.

Do zdarzenia doszło w czwartek o godzinie 15:20 w Małaszewiczach w powiecie bialskim. Pociąg towarowy złożony z cystern wypełnionych paliwem podążał do zlokalizowanej w pobliżu bazy paliw. W pewnym momencie wykoleiło się sześć wagonów, z czego trzy z nich przewróciły się na bok.

Natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe. Oprócz kolejarzy, na miejscu interweniowała straż pożarna z PSP w Białej Podlaskiej i OSP z okolicznych miejscowości. W cysternach znajdował się olej napędowy, na szczęście nie doszło do jego wycieku.

Aby wagony bezpiecznie ustawić na tory, konieczne było przepompowanie paliwa. Działania te, w których brało udział osiem zastępów straży pożarnej, były jednak długotrwałe, gdyż prowadzono je aż do dzisiejszego południa. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Trwa ustalanie przyczyn wykolejenia.

(fot. straż pożarna – zdjęcie ilustracyjne)
2018-03-30 14:09:23

4 komentarze

  1. Szkoda. Mogły leżeć juź ci z TDI by baaaaardzo byli zadowoleni .

  2. Zawsze znajdą się jacyś upośledzeni umysłowo którym coś przeszkadza ..a to im diesle nie pasują ,a to gaz ,a to to ,a to sramto …kur…a mać…weżcie wy sie idzcie ludzie leczyć do dobrych specjalistów , a nie pier…licie jak potłuczeni …albo wymyślcie auta na wodę i wszyscy będą zadowoleni

  3. Kierowca ma rację,ale lepiej cicho siedź.Gdyby jeździli na wodę,to pomyśl ile by ona kosztowała.Zapewne z Bystrzycy by kradli.