Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Przewoził gaz, na „podwójnym gazie”. Doprowadził do kolizji i odjechał

Wczoraj na tzw. starym moście w Puławach doszło do niegroźnej kolizji dwóch pojazdów. Sprawca zdarzenia odjechał, jednak policjant będący poza służbą, który widział całe zdarzenie, ruszył za odjeżdżającym samochodem i zatrzymał go. Za kierownicą pojazdu siedział nietrzeźwy kierujący.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek na tzw. starym moście w Puławach. Kierowca mercedesa sprintera przewożącego butle z gazem w pewnym momencie zjechał na lewy pas ruchu. Po chwili doszło do zderzenia lusterkami z ciężarówką jadącą naprzeciwka. Kierujący mercedesem nie zatrzymał się i kontynuował jazdę.

Całe zdarzenie widział policjant puławskiego Wydziału Ruchu Drogowego, który tego dnia miał wolne i wracał do domu. Funkcjonariusz natychmiast zareagował i pojechał za kierowcą mercedesa, aby go zatrzymać. Gdy tylko minęli most, policjant zajechał drogę kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Jak się okazało kierowca mercedesa był nietrzeźwy, prosił funkcjonariusza, aby ten nie wzywał na miejsce policji. Nieco się zdziwił, kiedy dowiedział się, że rozmawia właśnie z policjantem. Na miejsce został wezwany patrol. Badanie alkomatem wykazało, że 45-letni mieszkaniec gminy Bełżyce miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka grzywna.

(fot. Policja Puławy)

Autor: redakcja

8 komentarzy

  1. Ręce konserwowane

    Jak przewoził gaz to jak miał nie być na gazie? Nawąchał się i był na gazie.

  2. Redakcjo poprawcie Parczew na Puławy żeby Franio nie zdążył zauważyć

  3. Wiózł gaz i jechał na gazie… i pewnie jeszcze przy tym miał gazy 😉

  4. Można się śmiać, ale to przerażające ilu jest jeżdżących idiotów. Na trzeźwo strach jechać.

  5. Ten pijany kierowca to niejaki [********************] znany w całych Bełżycach dostawca i jednocześnie konsument gazu w postaci ciekłej, który bez „zrobionej” połówki nigdy nie siada za kierownik…bo mu się ręce trzęsą,ale jak już „wejdzie na obroty” to jeździ jak Niki Lauda :))) …a raczej jeździł ….

  6. Szajka betoniarza…. Wszyscy tam chleją ! Pędzą bimber I chleją, A potem wsiadają I jeżdżą. A mamusia udaje ,że nic nie widzi….wstyd…. Powinien pójść siedzieć dopiero by się nauczył no tak to zrobi to po raz kolejny …dobrze ze nikogo nie zabił ….***. Wszyscy trzej mieszkający u mamusi….

Z kraju