690 680 960

Przemysław Czarnek o protestujących: „Wypowiadają się w temacie, w którym nie mają rozeznania” (wideo)

Sporo kontrowersji wzbudziła wypowiedź Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka na temat uczestników ostatnich protestów. Stwierdził on, że m.in. nie mają rozeznania ani wiedzy w tym zakresie, jak również nie posiadają argumentów.

Od czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepis zezwalający na aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, lub też nieuleczalnej choroby dziecka zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją, w całym kraju rozpoczęły się protesty. Tysiące ludzi, zarówno w dużych miastach, jak też małych miasteczkach wyszły na ulice aby wyrazić swój sprzeciw wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego.

W poniedziałek na profilu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek dokonał oceny ogólnopolskich protestów. Jak wyjaśniał, wypowiadają się w nich osoby, które nie mają rozeznania ani wiedzy w tym zakresie, jak również nie posiadają argumentów. Dodał, że wszystko co robią protestujący jest skandaliczne i nie mieści się w żadnych, nawet najbardziej poszerzonych granicach demokracji.

– To, że się wypowiadają w temacie, w którym nie mają rozeznania, to nie jest kwestia tylko wczorajszych demonstracji, to jest demonstracji w ogóle. Taka też jest specyfika demokracji. Nie zawsze wypowiadają się w poszczególnych tematach ludzie, którzy rzeczywiście mają wiedzę w tym zakresie. No ale jest wolność głoszenia poglądów, choćby tych, które nie są ugruntowane odpowiednimi argumentami. Nie o to chodzi, chodzi o poziom wulgarności, obsceniczność i zakłócenia porządku publicznego, profanowania symboli religijnych, przeszkadzania w realizacji swojej wolności religijnej przez wiele osób znajdujących się w kościołach. To jest rzecz skandaliczna, która nie mieści się w żadnych, nawet najbardziej poszerzonych granicach demokracji – mówił Przemysław Czarnek.

Z kolei wczoraj Minister Edukacji i Nauki tłumaczył z kolei, że należy respektować orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, które dotyczy zgodności ustawy z Konstytucją RP. Natomiast co do protestujących wyjaśniał, że są to ci sami ludzie, którzy w ostatnich latach chodzili po ulicach miast i krzyczeli: konstytucja, konstytucja.

(wideo – KUL)

90 komentarzy

 1. BRAWO PANIE MINISTRZE!!!

 2. Taki mymłon aż się prosi o wyskrobanie. Kiedyś ktoś przeoczył, ale …. na dobry uczynek nigdy nie jest za późno !!!

 3. Brawo dla tego pana.
  Taka prawda manifestujący to marionetki, które nawet nie wiedzą w jakiej sprawie manifestują.
  W większości to małolaci, uczniowie, studenci przyszłe pokolenia, które nawet nie wiedzą co jeszcze w życiu będą robić a chętnie manifestują (bo taska moda) na wszelkich manifestach.
  Te same osoby manifestują bycie LGBT (nie wiem przeciw czemu, są chorzy i to manifestują) te same teraz chcąc mieć wybór i dokonywać aborcji (no bo są chorzy to już wiemy).
  Jeszcze podciągają wszystko pod politykę minister edukacji im się nie podoba to przy okazji podkleimy protest, protestujmy przeciwko niemu.
  Uczy się, do nauki wróćcie, a nie wszystkim zainteresowani tylko tym co nie trzeba.
  Zwykła hołota oj na prawdę skoro taka młodzież wyrasta to biada temu krajowi.
  To zapewne wyrasta teraz pokolenie gim, pokolenie których ministrem edukacji był kiedyś sławny R.G. prawnik z wykształcenia.
  Macie w główkach nie po kolei.

Kursy walut

 • USD 4.4834zł 0.1%
 • GBP 5.438zł -0.28%
 • EUR 4.6968zł -0.06%
 • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ