Przemycano nim papierosy, teraz będzie służył uczniom

Mercedes klasy A trafił do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie. Jest to prezent od Izby Skarbowej. Auto będzie służyło jako pomoc dydaktyczna.

Pojazd ten w przeszłości służył do przewożenia przez granicę papierosów bez polskich znaków akcyzy. Gdy przemytnicy wpadli, zgodnie z prawem auto zostało zarekwirowane a następnie decyzją sądu orzeczono jego przepadek na rzecz Skarbu Państwa. Wszystko dlatego, że w pojeździe dokonano przeróbek, konstruując specjalne skrytki na wyroby tytoniowe. Właśnie też z tego powodu, mercedes nie mógł trafić do sprzedaży.

Zamiast na złom, naczelnik Urzędu Skarbowego w Krasnymstawie przekazał auto do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie, która to kształci m.in. przyszłych mechaników samochodowych. Mercedes Benz A 170 będzie służył jako pomoc dydaktyczna. Po usunięciu przeróbek uczniowie będą mogli poznać mechanikę i elektronikę dobrej jakości pojazdu, będą też mogli szlifować swoje umiejętności praktyczne w naprawie samochodów.

– Jest to ogromna pomoc dla naszej placówki, ponieważ szkoły nigdy nie byłoby stać na zakup tego typu pomocy dydaktyczno – naukowej – wyjaśnia dyrektor szkoły Wojciech Maślona. Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy to zarekwirowane przemytnikom pojazdy trafiają jako pomoce dydaktyczne dla uczniów. W czerwcu Izba Celna w Białej Podlaskiej przekazała uczniom Zespołu Szkół Nr 4 W Tomaszowie Lubelskim trzy samochody osobowe. Auta zostały wcześniej odebrane przemytnikom papierosów na przejściach granicznych w Zosinie i Hrebennem.

(fot. US)
2016-10-07 17:49:24

12 komentarzy

 1. I czego oni mają sie nauczyć na tym modelu
  Jakiś nowszy niech dadzą uczniom.

 2. Czy to jest apogeum ministra?? Chwila!!!osoby ktore trudnia sie w przemycie WCALE mi nie robia krzywdy!!! Nie kradna nie wlamuja sie nie robia nic wbrew palaczom!!! Skoro akcyza panstwowa potulnie przymyka oko na faje i alko a sciga naturalny plon jak marycha to czegos nie kumam! !!dla mnie to nie sa bandyci!!! Stoja od 7 do 17:00 jak zwykly robol u angola lub szwaba co robia zle?? Zarabiaja na różnicy pare zl a ministrowie za ustawe po pare mln za delagalizacje wiec kto jest złodziejem. ..??

 3. Hee hee! No jak zobaczą młodzi jak się przy tym Mercu coś się robi to zwatpia? Na początek niech zlokalizowane rozrusznik a później go wykręcą ?

 4. „Po usunięciu przeróbek uczniowie będą mogli poznać mechanikę i elektronikę >>>dobrej jakości pojazdu<<<<…."" nie no po prostu pisze spod stołu bo leze ze smiechu, redaktoryku masz poczucie humoru:)

 5. siema albo się nie ma

  niech się szkolą ten model to zmora mechaników nikt nie chcę bo brać na warsztat to można 3 inne samochody w tym czasie naprawić i zarobić, trzeba mieć ręce dziecka żeby coś tam zrobić a wymiana żarówki to godzina czasu jak nie odrzuci ich od mechaniki A klasa mercedesa to wytrwają 🙂

  • Najpierw przeczytaj instrukcjie obsługi tego pojazdu a później zajmij się wymianą żarówki zobaczysz że zdołasz to zrobić w 7 minut pozdrawiam

 6. I bardzo dobrze! Niech wszystkie samochody zarekwirowane w ten sposób zostają obligatoryjnie przekazane szkołom kształcenia mechaników. Swoją drogą Mercedes A 170 to dobra pomoc dydaktyczna. Nowoczesny silnik
  diesla 1,7 cdi. Niech uczą się na takich autach – może będziemy w przyszłości mieć lepszych mechaników.

 7. Swietny pomysł mimo że a klasa jest trochę nie wdzięcznym modelem do napraw. Tylko że w nowych nawet dużych pojazdach w wielu wypadkach też trzeba opuszczać całą jednostkę napędową. Fajnie że wśród rządzących są ludzie którzy potrafią myśleć nie obiecywać

 8. Silnik na zewnatrz i masz rozrusznik..

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online