Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przemycali i odwozili od granicy migrantów. Dwaj obywatele Ukrainy zatrzymani

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki SG w Białej Podlaskiej w ramach działań prowadzonych pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie – Odział Zamiejscowy w Białej Podlaskiej, zatrzymali członków grupy przestępczej organizującej nielegalną migrację.

W sprawie zatrzymano dwóch obywateli Ukrainy, którzy wchodzili w skład grupy przestępczej zajmującej się organizacją nielegalnej migracji na granicy polsko-białoruskiej oraz późniejszym transportem obcokrajowców w rejon granicy polsko-niemieckiej.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty działania, w ramach struktur zorganizowanej grupy przestępczej, zaangażowanej w proceder organizowania i pomocy innym osobom w nielegalnej migracji.

Wobec zatrzymanych obywateli Ukrainy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 30 tys. zł, zakazu opuszczenia kraju oraz dozór Policji. Funkcjonariusze zabezpieczyli również na poczet przyszłej kary mienie, w postaci samochodu o wartości 45 tys. zł. Za popełnione czyny, obu mężczyznom grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone kolejne zatrzymania w tej sprawie.

(Źródło: NOSG)

9 komentarzy

 1. Na wschodni front ..!!

  • Eee, tak od razu na front… najpierw z rok się ich będzie trzymać w ciepełku i dobrym wikcie, zanim jakiejś dowolnej wysokości sąd będzie miał wolny termin na rozpatrzenie, a potem da im się celę z telewizorem i jak dobrze pójdzie doczekają końca wojny, a potem w chwale jako uchodźcy wrócą do Ojczyzny.

   • Jestem problemem Tuska

    Do więzienia to raczej nie, nowy rząd twierdzi w osobie pani minister, że więzienia są przeludnione i więźniów trzeba wypuszczać, zastępując je dozorem elektronicznym. Prace ruszyły pełną parą i pierwsi więźniowie wyszli już na wolność.
    Trzeba się odpłacić w jakiś sposób więźniom za udzielone poparcie w głosowaniu na PO statystycznie 95%.

  • Dokładnie🤓 a nie zakaz opuszczania kraju🤣

 2. Polaków wsadzali od razu na 3 miesiące a dla banderowców poręczenie majątkowe. Podejrzewam że to mołojcy z frontu na szkolenie do Polski i chcieli sobie dodatkowo dorobić. Liczyli że weteranów nie sprawdzą.

 3. Obciąć palce u obu rąk i odstawić na granicę.

 4. Won z Polski na front przybysze zarobkowi.

 5. taka oto wdziecznosc ukerwo za nasza pomoc

 6. Macron nie daje rady walczyć we własnym kraju z imigrantami których sprowadził Francuzom na łeb a chce walczyć z Rosją i Putinem 🤡

Dodaj komentarz