Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przekroczyła prędkość, kierująca BMW była nietrzeźwa

Opolscy policjanci zatrzymali do kontroli BMW, które za szybko poruszało się w obszarze zabudowanym. Jak się okazało, za kierownicą auta siedziała nietrzeźwa 26-latka. Wkrótce kobieta stanie przed sądem.

Opolscy mundurowi patrolując ulice Opola Lubelskiego zwrócili uwagę na BMW, którego prędkość była wyższa niż ta, jaka obowiązuje na danym odcinku.

– Jak się okazało BMW kierowała 26-latnia mieszkanka gm. Józefów nad Wisłą. Kobieta jechała w Opolu Lubelskim z prędkością 74 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie kierująca otrzymała mandat i punkty karne – informuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Policjanci poddali kierującą BMW badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, po którym okazało się że 26-latka miała ponad pół promila alkoholu. Kobieta za swoje zachowanie wkrótce odpowie przed sądem.

– Przypominamy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Kierujący, którzy nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Ponadto za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – dodaje aspirant Katarzyna Bigos.

9 komentarzy

 1. „Przypominamy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.” – nadmierna prędkość to druga w kolejności przyczyna wypadków. Pierwszą jest nieustąpienie pierwszeństwa.

 2. Wielokrotnie zarzucano mi się, że bronię meneli na rowerach. Nie zgadzam się tym. Uważam jedynie, że kara w wysokości 2500PLN za jazdę rowerem jest nieproporconalnie wysoka w porównaniu do innych wykroczeń.
  Tyle tytułem wstępu, bo pod tym artykułem napiszę coś podobnego i też z pozoru broniącego „menelkę” kierującą samochodem:
  Większym zagrożeniem jest trzeźwy kierujący jadący w obszarze zabudowanym 74km/h niż „menel” z 0,6 promila jadący 45-50 km/h.

 3. Gubernator wiejski

  Franio dobrze że to tylko TWOJE PRZEMYŚLENIA. Niech nikt ci ich nie po depcze.
  Są tylko Twoje.

 4. Franio jak zawsze „sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem” jak mawiał nasz wieszcz Mickiewicz.

 5. Dyrdymałkiewicz

  Dobrze, że to policjanci zatrzymali do kontroli BMW, które za szybko poruszało się w obszarze zabudowanym, bo jakby zrobiła to Bozia przy pomocy jakiegoś przydrożnego drzewa rosnącego ze 20 metrów za rowem, nie byłoby tak pięknie.

 6. pol promila to za granica nic nie jest

 7. gdyby prędkość była przyczyną wypadków to nikt nie chciał by brać udziału w wyścigach samochodowych, jeździć szybką koleją (oczywiście w Polsce takiej nie ma) czy latać samolotem.

  Przyczyny wypadków – nieuwaga, nieznajomość przepisów, przemęczenie, nieumiejętność prowadzenia auta, głupota.

 8. Zaraz chwila i rekwiracja bmw do skadbu panstwa chyba weszla juz wiwc auto straci !!

Dodaj komentarz

Z kraju