Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przedstawiciele Konfederacji wysłali PIT-y w kosmos. „Podatek jest karą za pracę” (zdjęcia)

Zbliża się ostateczny termin wypełniania PIT-ów. Podczas konferencji prasowej działacze Konfederacji i stowarzyszenia KoLiber skrytykowali obowiązek składania zeznań podatkowych i w ramach happeningu „wysłali PIT-y w kosmos” doczepiając formularze do balonów z helem.

– Koszty ściągania podatku dochodowego są ogromne. Pochłaniają większość, bo aż 80 proc. pracy urzędników Urzędu Skarbowego. Ich pensje kosztują nas 2 mld złotych. Co gorsza ściąganie tego podatku zabiera też czas obywatelom: wypełnianie PITów przez obywateli to setki tysięcy godzin, tyle co 16 000 etatów. Same przesyłki pocztowe kosztują 20 mln złotych. Tymczasem wpływów do budżetu jest niewiele – to tylko kilkanaście procent. Podatek dochodowy jest zbędny i bardzo kosztowny. Kulicki zauważył, że obciążenia podatkowe i składkowe są bardzo dużo zarówno dla bogatszych jak i słabiej zarabiających – powiedział wiceprezes Okręgu Lubelskiego Partii Nowa Nadzieja, Rafał Kulicki.

Michał Błaszczak – Prezes Regionu Lubelskiego młodzieżówki Nowej Nadziei, zwrócił uwagę, że sama koncepcja podatku dochodowego jest bardzo krzywdząca, a podatek jest „karą za pracę” ponieważ im efektywniej człowiek zarabia pieniądze, tym więcej musi oddawać. Natomiast obowiązek tłumaczenia się z osiąganych dochodów stawia uczciwych obywateli w jednym szeregu z bandytami, wyjaśniali członkowie Konfederacji.

Przedstawiciel stowarzyszenia KoLiber Bartłomiej Kiedrzynek podkreślił, że od lat, niezmiennie, środowiska wolnościowe apelują żeby zlikwidować ten nieuczciwy podatek. Na koniec działacze wypuścili przyczepiony do balonów symboliczny formularz PIT, aby „odleciał w kosmos”.

Przedstawiciele Konfederacji wysłali PIT-y w kosmos. „Podatek jest karą za pracę” (zdjęcia)

Przedstawiciele Konfederacji wysłali PIT-y w kosmos. „Podatek jest karą za pracę” (zdjęcia)

Przedstawiciele Konfederacji wysłali PIT-y w kosmos. „Podatek jest karą za pracę” (zdjęcia)

Przedstawiciele Konfederacji wysłali PIT-y w kosmos. „Podatek jest karą za pracę” (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

34 komentarze

 1. Już byli tacy co obiecywali obniżanie i likwidowanie podatków. A nie, czekaj… są nadal. Ósmy rok rządzą, ale zamiast obniżać podatki, to je regularnie podwyższają. Z tymi hochsztaplerami z fotek będzie nie inaczej. Szczególnie jak się Sławuś M. dorwie do władzy. On wam pokaże kreatywną ekonomię.

  • Dziwne bo podarek obecnie 12% to jaki był wczesniej kłamco

   • No dobra, płaciłem wcześniej wyższy podatek.
    Ale składki zdrowotnej płaciłem 340 złotych, a nie 1200 miesięcznie.
    Już nie powiem, że córkę do kardiologa dziecięcego rejestrowałem w 2012 roku „z biegu” na za 6 tygodni, a teraz muszę pilnować początków zapisów w DSK, żeby dostać termin na za 3 lata. Za wielokrotnie wyższą składkę.
    Summa summarum wychodzę „w plecy”.

   • Zmień nicka.

    12% +9% =21%

    Kwota (niby wolna) wynosi 30.000 PLN.
    Ale 9% podatek płaci się już od nawet pierwszych zarobionych 10PLN, więc kwota wolna tyle wynosi.

 2. Propaganda. Znieść podatki, a na utrzymanie tych nierobów komu zabrać i dlaczego?

 3. Balony z helem, a potem ja zbieram takie śmieci i muszę za nie zapłacić. Czym się różni wypuszczenia lekkiego balonu od śmiecenia na trawniku? Niczym. Śmieciarze!

 4. Popis dla intelektualnej gimbazy. Korwinowcy i ich poplecznicy to dolegliwość młodzieńcza, taka jak trądzik. Większość z tego wyrasta, niektórzy ni

 5. A co z danymi osobowymi w pitach tez poszły w kosmos

 6. Puste druki wysłali?.
  Za tych czy za tamtych zawsze trzeba było się rozliczyć.

 7. OOOO !!!! i to są goscie zero podatków ,zero opłat a oni sami jak zostaną wybrani pewnie bedą pracować charytatywnie ,nic tylko na nich głosować

 8. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem tytuł – P”s”ITY z Konfedaracji zostały wysłane w kosmos ???

Dodaj komentarz

Z kraju