Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Przed nimi ważne zadanie, będą strzec granicy naszego kraju. 54 nowych funkcjonariuszy złożyło przysięgę (zdjęcia)

Nowo przyjęci funkcjonariusze straży granicznej złożyli dziś ślubowanie. Teraz czeka ich szkolenie, po którym rozpoczną służbę na granicy.

W środę, w siedzibie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Wiernie służyć Narodowi Polskiemu, stać nieugięcie na straży niepodległości, strzec nienaruszalności granicy państwowej, jak też sumiennie wykonywać zadania przyrzekły 54 osoby. Teraz przed nimi wyjazd do ośrodka szkoleniowego, gdzie poznają wszelkie tajniki przyszłej służby. Po ukończeniu kursu rozpoczną ochronę granicy.

Uroczystość połączona była z Dniem Pracownika Straży Granicznej. Z tej okazji obecnym funkcjonariuszom wręczono medale, odznaczenia oraz akty mianowania na kolejne stopnie służbowe. Medalem za Długoletnią Służbę udekorowano 19 osób. Jest to nagroda za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej i służbie państwu. Medal Za Zasługi dla Straży Granicznej otrzymało 17 osób. Nadawany jest on funkcjonariuszom i pracownikom SG, którzy swoją nienaganną służbą lub pracą przyczynili się do zwiększenia sprawności działania i podniesienia poziomu wyposażenia technicznego SG.

Na nienaganną służbę, szczególne zasługi i osiągnięcia służbowe oraz za wykonywanie zadań służbowych z narażeniem życia lub zdrowia 23 funkcjonariuszy otrzymało Odznaki Straży Granicznej, natomiast za szczególne zasługi i działalność na rzecz Nadbużańskiego Oddziału SG oraz wzorowe wykonywanie zadań służbowych Odznakami NOSG wyróżniono 17 funkcjonariuszy i pracowników. Z kolei awanse otrzymało łącznie 367 funkcjonariuszy.

W Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej służbę pełni około 3 tysięcy osób. Posiada ona 20 placówek: 7 na granicy z Białorusią, 11 na granicy z Ukrainą oraz 2 realizującymi zadania w głębi kraju. Rozpoczął się już nabór kandydatów do służby przygotowawczej na 2023 rok. W przyszłym roku zaplanowano przyjąć do służby co najmniej 100 funkcjonariuszy.

(fot. NOSG)

6 komentarzy

 1. Pozabijacie się Polscy nacjonaliści z ukraińskimi nacjonalistami. PIS was pokochał 😀

  • „Lewak” jesteś delikatnie mówiąc wielkim IDIO*Ą albo bandytą, któremu Straż Graniczna utrudnia nielegalny dochód.
   Taki prosty przykład.
   Zdecydowana większość narkotyków pochodzi z rynku zewnętrznego.
   Masz żal do SG, że utrudnia twoim dzieciom dostęp do tego towaru?
   A może nie masz dzieci bo twoje resztki mózgu nie są w stanie sprawić abyś został ojcem 🙂

 2. To kto w końcu strzeże tej granicy Policja czy Straż Graniczna, bo ostatnio to Policja tłukła się z przybyszami

 3. Nie żałujcie ołowiu

 4. Może w końcu zaczną strzelać.