Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Przed lubelskim Ratuszem stanęła nowa kurtyna wodna (zdjęcia)

Na terenie miasta zostały ustawione trzy kurtyny wodne, dzięki którym będzie można się schładzać w upalne dni. Wyglądają one nieco inaczej niż w ostatnich latach. Nowy design kurtyn przygotowali pracownicy Urzędu Miasta Lublin i Wydziału Głównego Mechanika MPWiK.

W piątek 23 czerwca przed Ratuszem w Lublinie stanęła nowa kurtyna wodna wykonana przez MPWiK Sp. z o.o. w Lublinie na zlecenie Urzędu Miasta Lublin.

Kurtyna została zrobiona z wysokiej jakości stali nierdzewnej, według nowego projektu: rura z sześcioma dyszami wydzielającymi mgiełkę wodną, w kształcie łuku na pojedynczej podstawie z mosiężnymi tabliczkami z logo miasta i MPWiK. Konstrukcja jest lekka, nowoczesna, doskonale wkomponowuje się w miejską przestrzeń, nie przeszkadza w ruchu pieszym, a jednocześnie przyjemnie schładza przechodniów. Projekt przygotowali pracownicy Urzędu Miasta Lublin i Wydziału Głównego Mechanika MPWiK.

Druga kurtyna MPWiK (o dotychczasowym kształcie) stoi na ścieżce rowerowej prowadzącej nad Zalew Zemborzycki przy al. J. Piłsudskiego, zaś trzecia stanie na początku przyszłego tygodnia przed E. Leclerc na ul. Zana, jeśli oczywiście dopisze pogoda. Kolejne trzy kurtyny są zagospodarowywane na weekendowe imprezy w mieście: festyny, pikniki, imprezy sportowe itp.

Przed lubelskim Ratuszem stanęła nowa kurtyna wodna (zdjęcia)

Przed lubelskim Ratuszem stanęła nowa kurtyna wodna (zdjęcia)

(fot. MPWiK)

10 komentarzy

 1. Dzisiaj jest bardzo niezbędna !

 2. Ale nie żyjemy tylko tym co będzie dzisiaj…

 3. Widać jak szybko działają urzędnicze leniwce.

 4. Wy…bać drzewa, a potem postawić kurtynę wodną. Tak, to ma sens….

 5. Będzie za co przyznać wysokie nagrody. Osiągnięcie stulecia.

 6. I na to idą NASZE pieniądze. Żałosne.

 7. … najważniejsze że mają mosiężne tabliczki z logo miasta i mpwik … już polecą wysokie nagrody dla urzędników za pomysł na promocję miasta i firmy … władza lubi być doceniana , a to nie są tanie rzeczy

 8. Ooo, Wydział Głównego Mechanika zabrał się za to dzieło! A taką rurkę można wygiąć na kolanie i w godzinkę zrobić „PROJEKT”. Ale nie, przecież musi być Dzieło i Sukces na miarę naszych możliwości, i to nie jest ich ostatnie słowo…

 9. Uważajcie może ten co się onanizował publicznie, będzie chciał tam wziąć prysznic…

 10. Chłop żywemu nie odpuści

  Światła przed Bramą Krakowską zróbcie , a nie kurtynami się zasłaniacie .

Z kraju

Sport