Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Przed klubem pijany kierowca wjechał w taksówkę. W trakcie pościgu pojazdy ponownie się zderzyły (zdjęcia)

Wsiadł po pijanemu do samochodu i doprowadził do zderzenia ze stojącą przed jednym z klubów taksówką. Następnie zaczął uciekać. Taksówkarze ruszyli za nim w pościg. W jego trakcie pojazdy znów się zderzyły.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę przed jednym z klubów przy ul. Jasnej w Lublinie. Przed godziną 1 kierujący toyotą mężczyzna wjechał w stojącą na placu taksówkę. Następnie zaczął odjeżdżać z miejsca kolizji.

Kierowca taksówki ruszył za nim w pościg. Powiadomił jednocześnie o wszystkim policję. Mężczyzna uciekał pod prąd ul. Jasną i Wieniawską. Na ul. Lubomelskiej kierowcy taksówki udało się wyprzedzić toyotę i zajechać jej drogę. Wtedy pojazdy ponownie się zderzyły.

Kierujący toyoty został ujęty i przekazany funkcjonariuszom ruchu drogowego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 1,2 promila alkoholu w organizmie. Podróżowało z nim trzech pasażerów. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Kierowcy toyoty zostaną przedstawione zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(fot. nadesłane Karol – dziękujemy!)

37 komentarzy

 1. Panie Jak…. Każdy obywatel ma prawo zatrzymać osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub wykroczenia i przekazać Policji… Gdyby tego nie zrobili mógł by kogoś przejechać lub uktyć się i wytrzeźwieć albo wskazać trzeźwego kierowcę…. Myślę że ujęcie na Lubomelskuej było bezpieczne.

 2. Tomek mechanik

  Nie było bezpieczne skoro sałata doprowadził do kolizji. Mugł za nim jechać i informować 112 Gd, ie znajduje się sprawca. Sałata powinien dostać mandat za kolizję.

  • Nie świruj ziom poczytaj prawo, a potem mędrkuj w sieci. Dla wszystkich lamusów prawnych polecam lekturę kodeksu postępowania karnego, bo widać macie braki w myśleniu.

   Kodeks postępowania karnego – art. 243
   § 1. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.

   § 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.

 3. Taksówkarz (nie złotówa), miał pełne prawo do pościgu.

 4. A słyszał ty o stanie wyższej konieczności. Co jest ważniejsze, ujęcie sprawcy uszkodzenia mienia o wartości kilku tys zł, pijanego du*p.ka za kierownicą co może zabić niewinną osobę…… czy znak zakaz wiazdu??

 5. Czy w taxi sprawdzono przy okazji stan licznika? Czy nie cofnięty?

  • Janusz komentarzy

   A po co miał by sobie sam cofać licznik? Chyba nie planował auta sprzedać skoro widać, że to stosunkowa nowa hybryda.

 6. Super Jedyna zorganizowana grupa która może skrócić wybryki domorosłych „frogów”

 7. Nasi Taksówarze bohaterowe ich obywatelskie zatrzymania może odznaczy prezydent Duda.A teraz drodzy czytelnicy prosze wpisać w Lublin 112 w wyszukiwarkę PIJANY TAKSÓWKARZ — miłych artukułów z dreszczykiem czytajcie do rana.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo